Z PLL LOT do Azji i Ameryki Północnej

Od blisko 100 lat Polskie Linie Lotnicze LOT łączą Polaków ze światem i kreują nowe kierunki podróży. Także w segmencie lotów długodystansowych polski przewoźnik sukcesywnie rozwija siatkę połączeń.

Polskie Linie Lotnicze LOT docierały niegdyś w miejsca dzisiaj niedostępne, na przykład… do Korei Północnej! Iły narodowego przewoźnika realizowały loty do Phenianu (dzisiejszy Pjongjang) czy do Anchorage na Alasce, dokąd transportowano pracowników gdyńskiego Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich „Dalmor”. W siatce połączeń PLL LOT była również urugwajska stolica – Montevideo, afrykańska metropolia – Dakar czy barwne i głośne Rio de Janeiro. I choć tak egzotycznych kierunków w ofercie polskiego przewoźnika na razie nie ma, to przy okazji prezentacji nowej strategii LOT na lata 2024 – 2028 zapowiedziano m.in. uruchomienie 20 nowych kierunków średniego i dużego zasięgu. W planach są więc kolejne trasy do Stanów Zjednoczonych (Waszyngton, Boston, San Francisco), Kanady (Montreal), Chin (Kanton, Szanghaj), Japonii (Osaka), Korei (Busan), a także Wietnamu (Ho Chi Min, Hanoi), Tajlandii (Bangkok) i Singapuru.

Ameryka Północna: od Miami po Toronto

W dalekodystansowej ofercie polskiego przewoźnika najlepiej wygląda Ameryka Północna. Z LOT-em łatwo dolecimy więc do Nowego Jorku (na lotniska JFK lub Newark) ze słynnymi atrakcjami: Times Square, Central Parkiem, Empire State Building i Yankee Stadium. Na lotnisko Kennedy’ego samoloty z Warszawy startują codziennie, natomiast do Newark do trzech razy w tygodniu; do NY można się również dostać z Krakowa i Rzeszowa. Warto tu wspomnieć, że PLL LOT, jako jedna z trzech światowych linii, uzyskały status przewoźnika-gospodarza nowego terminala na lotnisku JFK, a numer lotu z JFK do Warszawy to LO007. Ma on przypominać, że pierwsze połączenia między Warszawą a Nowym Jorkiem ruszyły w roku premiery bondowskiego filmu „Żyj i pozwól umrzeć”.

Z PLL LOT polecimy także w cieplejsze rejony Stanów Zjednoczonych, czyli do tętniącego życiem Miami oraz do światowej stolicy rozrywki Los Angeles. Do wietrznego Chicago natomiast można wybrać się z Warszawy i Krakowa – to kierunek dla wielbicieli architektury, sztuki i dobrej kuchni docenionej gwiazdami Michelin. Wszystko wskazuje na to, że od sezonu zimowego 2023/2024 kierunek amerykański będzie jeszcze łatwiej dostępny – dzięki współpracy PLL LOT z JetBlue siatka połączeń ma rozszerzyć się m.in. o Boston, Orlando, Detroit, Las Vegas, Atlantę czy Waszyngton.

Eksplorując Amerykę Północną z LOT, warto dodatkowo zwrócić uwagę na połączenia z Kanadą – tu do dyspozycji mamy bezpośrednie loty z Warszawy do Toronto.

Daleki Wschód na wyciągnięcie ręki

Azja przyciąga bajecznymi kolorami, kontrastami geograficznymi, egzotyką. Dzięki ofercie LOT można odkryć uliczne życie Delhi, zapozować pod świecącymi neonami Tokio, sfotografować urzekająco piękną Astanę, posmakować ostrego kimchi w Seulu, podziwiać futurystyczne Baku czy zobaczyć słynną bramę Indii w Mumbaju. Z Warszawy polecimy więc cztery razy w tygodniu do stolicy Japonii, która kusi najwyższą na świecie wieżą telekomunikacyjną Tokyo Skytree, parkiem rozrywki Hanayashiki czy Tęczowy Most. LOT łączy także Warszawę z Delhi i z Mumbajem, czyli centrum filmowym Bollywood.

W ofercie polskiego przewoźnika jest też propozycja dla uczestników rozwijających się stosunków handlowych między Polską a Koreą Południową. W listopadzie np. ruszyło bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Seulu. Czemu akurat z Dolnego Śląska? To tu swoją siedzibę ma blisko połowa z 600 koreańskich firm, które działają w Polsce. Oznacza to, że biura zlokalizowane w tamtejszych nowoczesnych wieżowcach oraz smakołyki z targu Tongin czy spacery po ekskluzywnej dzielnicy Gangam-gu, znajdą się w zasięgu ręki każdego wrocławianina. W siatce połączeń nie mogło też zabraknąć stolicy Chin – która z jednej strony jest idealnym kierunkiem egzotycznych wakacji, ale też mocnym punktem podróży biznesowych. Zakazane Miasto, Świątynia Nieba – Tian Tan. bazary kuszące pachnącymi przyprawami i egzotycznymi przysmakami – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki dzięki połączeniom LOT.