XXI Parada Parowozów coraz bliżej

Już tylko kilkanaście dni dzieli miłośników kolei od rozpoczęcia XXI Parady Parowozów, która w dniach 3-4 maja zgodnie z tradycją odbędzie się w Wolsztynie.

W tym roku organizatorzy XXI Parady Parowozów postanowili spełnić oczekiwania przede wszystkim najmłodszych entuzjastów lokomotyw parowych. W ramach Parady zaplanowano również oficjalne bicie rekordu Guinessa w tworzeniu najdłuższego pociągu z ciasta.

Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP CARGO S.A. powiedział: “Parada Parowozów już na stałe wpisała się w kalendarze fanów kolejnictwa z całej Polski, dlatego cieszę się, że po raz kolejny możemy wspólnie zorganizować tę imprezę. W zespole przygotowującym Paradę znajdują się osoby związane z projektem od wielu lat i odpowiadające za wysoką jakość wydarzenia, dlatego podczas tegorocznej edycji każda osoba, która nas odwiedzi, powinna być w pełni usatysfakcjonowana. Przede wszystkim chcieliśmy zapewnić jak najwięcej atrakcji najmłodszym miłośnikom lokomotyw. Z myślą o nich zaplanowaliśmy większość elementów programu, z których głównym będzie z pewnością sobotnia Parada Parowozów. Organizacja Parady to nie jedyne zaangażowanie naszej firmy w tym obszarze. Poza majową imprezą prowadzimy równolegle działania na rzecz rozwoju Parowozowni Wolsztyn poprzez stworzenie dedykowanej temu celowi instytucji kultury.”

Pierwszego dnia oficjalnie rozpoczęty zostanie sezon motocyklowy na wolsztyńskim targowisku. Oprócz tego, w czwartek odbędą się również liczne koncerty, podczas których każdy fan muzyki niezależnie od swoich gustów z pewnością znajdzie coś dla siebie. Piątkowy dzień upłynie pod znakiem świętowania na miejskim rynku 10-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz kolejnych koncertów znanych i lubianych wykonawców. Trzeciego maja, w sobotę, impreza na dobre przeniesie się do Parowozowni Wolsztyn, gdzie nastąpi jej uroczyste otwarcie, a następnie właściwe rozpoczęcie XXI Parady Parowozów. Na zakończenie dnia organizatorzy przygotowali również wyjątkowe przedstawienie „Światło, dźwięk i para”. Ostatni dzień Parady to między innymi możliwość odwiedzin strefy animacji dla rodzin z dziećmi, emocjonujące jak co roku zawody maszynistów oraz na koniec musicalowa gala teatru Broadway.

Dla najmłodszych dzieci organizatorzy przewidzieli również Strefę Malucha, która zapewni liczne atrakcje. Dla starszych dzieci i młodzieży największą atrakcję z pewnością będzie stanowić Strefa Eko, gdzie poprzez gry i zabawy, takie jak między innymi budowa lokomotywy z pustych butelek czy tworzenie metodą kolażu eko-pociągów, podkreślane będzie, jak istotne w dzisiejszych czasach jest dbanie o środowisko naturalne oraz korzystanie z najbardziej ekologicznych środków transportu.