XIX Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Hotelarzy 2022 już od 18 września

fot. materiały prasowe

Polskie Hotele Niezależne po raz dziewiętnasty organizują Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Hotelarzy, które odbędą się w dniach 18-20.09.2022 r., tradycyjnie już w Hotelu Amax w Mikołajkach. Na uczestników wydarzenia czeka przede wszystkim rywalizacja hotelarskich załóg na jeziorze Mikołajskim, ale również wiele atrakcji i możliwości spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze i mazurskim klimacie.

“Hotelarze, Żeglarze, serdecznie zapraszam Was do udziału w kolejnych, dziewiętnastych już Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich Hotelarzy. Wierzę, że oprócz rywalizacji o puchar najlepszej żeglarskiej załogi, atmosfera regat i klimat mazurskich jezior będą doskonałą okazją do wzmocnienia naszych relacji, wymiany doświadczeń, szukania sposobów na optymalne prowadzenie naszych hoteli w czasach, kiedy ciągle mamy pod wiatr” – mówi Elżbieta Lendo prezes zarządu Polskie Hotele Niezależne.

“Tylko współdziałanie nas wszystkich, zacieśnianie nie węzłów, a więzi, da nam siłę by podnieść bandery, opuścić niekoniecznie zawsze bezpieczne porty i wypłynąć na szerokie wody nieograniczonych możliwości. Ogromnie się cieszę, że znowu będziemy razem. Porównując dzisiejsze zarządzanie hotelem do sterowania łodzią w wyjątkowo trudnych, zmiennych warunkach, niezwykle ważne jest opanowanie, spokój, przewidywanie zmian i kierunku wiatru. Dostosowywanie się do zmiennego otoczenia, ale przy jasno określonym celu i mocno trzymając ster w rękach” – dodaje.

Regaty żeglarskie hotelarzy po raz kolejny organizowane są w Hotelu Amax, jednym z Polskich Hoteli Niezależnych. Ten kameralny, rodzinny hotel, położony jest bezpośrednio nad brzegiem jeziora, w otoczeniu zieleni ogrodu i lasu. Oferuje relaksujące pobyty w cudownym miejscu z Instytutem SPA, strefą Wellness oraz centrum fitness, niezwykłą kuchnią w Restauracji w Zatoce.

“To dla nas ogromne wyróżnienie, gościć przyjaciół – hotelarzy w naszym obiekcie i wspólnie przeżywać emocje związane z rywalizacją na wodzie. Dbamy o to, aby co roku zawody odbywały się przede wszystkim w bezpiecznej formule i w oparciu o zasady fair play. Razem z załogą hotelu Amax, co roku staramy się, aby uczestnicy wydarzenia czuli się u nas wyjątkowo podczas całego pobytu, dlatego atrakcji nie zabraknie również dla pozostających na lądzie kibiców”  – mówi Marcin Jastrzębski właściciel Hotelu Amax w Mikołajkach.

“Serdecznie wszystkich zapraszamy, również osoby, które nigdy wcześniej nie żeglowały. Zawsze istnieje możliwość płynięcia ze sternikiem, który profesjonalnie wesprze każdą drużynę w zawodach. Co ciekawe, zdarzało się już, że Ci którzy nigdy wcześniej nie pływali w regatach, zajmowali pierwsze miejsca. I co ważne, u nas zawsze jest piękna pogoda i cudowny widok na Zatokę Mikołajską” – dodaje.

W poprzedniej edycji Regat wzięło udział siedemnaście załóg hotelarzy z całej Polski, a także wielu hotelarzy i partnerów branży. Ubiegłoroczne Regaty wygrała załoga hotelu Roberts Port Lake Resort & SPA. Na podium znalazły się również załogi Jak Tu Ładnie oraz Profitroom, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Najlepszą załogą z Polskich Hoteli Niezależnych została załoga hotelu Willa Port.

Hotel Senator w gronie Polskich Hoteli Niezależnych