XI Forum Promocji Turystycznej za 100 dni na lotnisku w Radomiu

Już za 100 dni

Już za 100 dni (12 października) w terminalu Lotniska w Radomiu odbędzie się XI edycja Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl. Weźmie w nim udział ponad trzydzieścioro ekspertów od promocji z Polski i z zagranicy. Wydarzenie będzie też okazją do zobaczenia terminalu i lotniska, wzbudzającego wiele emocji i ciekawości.

Budowany (po raz drugi) port lotniczy w Radomiu zostanie otwarty wiosną przyszłego roku, wcześniej, bo najbliższą jesienią oddany zostanie do użytku terminal pasażerski. Pierwszą wielką i ważną imprezą turystyczna na terenie terminalu będzie XI Forum Promocji Turystycznej.

Lotnisko ma szansę być ważnym portem dla kieleckich targów i w ogóle dla Kielc oraz oczywiście Radomia. W obu miastach mieszka ok. 400 tysięcy mieszkańców, w regionie radomskim prawie milion, w województwie świętokrzyskim ponad 1,2 mln. Jeśli poprawiona zostanie droga szybkiego ruchu z Warszawy do Radomia, lotnisko będzie dogodne dla mieszkańców południowych i zachodnich dzielnic Warszawy.

Radomskie lotnisko powstaje głównie z myślą o pasażerach podróżujących na wakacje, na city break, lub wyjeżdżających do pracy. Będzie dostosowane do obsługi ruchu w wysokości 3 mln pasażerów rocznie i będzie to prawdopodobnie najnowocześniejszy port lotniczy w Polsce. Mimo początkowego sceptycyzmu, zainteresowanie lotniskiem jest coraz większe Już co najmniej dwa wielkie biura podróży podpisały z dyrekcją lotniska listy intencyjne, na mocy których część wakacyjnych czarterów będzie realizowana właśnie z nowego lotniska w Radomiu.

Port lotniczy w Radomiu będzie niedługo ważnym punktem na mapie turystycznej branży w Polsce. Chcemy to miejsce pokazać branży i gościom z zagranicy. Podczas XI Forum Promocji Turystycznej będzie okazja przyjrzeć się lotnisku i terminalowi jako nowej przestrzeni eventowej

XI Forum Promocji Turystycznej jak zwykle będzie podzielone na sesje.

Chcemy podczas tego wydarzenia porozmawiać w gronie fachowców m.in. o tym jak rozszerzyć sezon turystyczny w różnych krajach, o przyszłości i wyzwaniach ruchu lotniczego, o turystyce kulinarnej, o współpracy organizacji, izb i stowarzyszeń branżowych, o strategii największych touroperatorów działających w Polsce. Zaproszeni eksperci dyskutować będą również o turystyce luksusowej, zarządzaniu w turystyce, rozwoju hotelarstwa, turystyce historycznej, przyszłości targów.

Rejestracja na XI Forum Promocji Turystycznej rusza we wtorek (5 lipca) TUTAJ