X Gremium Ekspertów Turystyki – udane spotkanie branży

fot. Gremium Ekspertów Turystyki

X jubileuszowa edycja Gremium Ekspertów Turystyki okazała się największą z dotychczasowych. W pierwszym dniu odbyły się to cztery debaty o profilu ekonomicznym, społecznym, przestrzennym i planistyczno-decyzyjnym podczas których odnoszono się do gasła przewodniego konferencji: Przyszłość turystyki i turystyka przyszłości.

W gronie uczestników debat, znaleźli się, m.in. Andrzej Gut-Mostowy – Sekretarz Stanu Ministerstwo Sportu i Turystyki, Hanna Zdanowska – Prezydent Łodzi, Poznan Convention Bureau, prof. dr hab. Grzegorz Ryś – Arcybiskup Metropolita Łódzki, Rafał Szmytke – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, oraz przedstawiciele świata nauki, samorządu terytorialnego i organizacji branżowych: PIT, IGHP, ITRP, SKKP, RPSiW TUGETHER, PLOT, FTR.

W ciągu dwóch kolejnych dni, odbyło się sześciu sesji naukowych, podczas których zostało zaprezentowanych 26 referatów naukowych. Prelegentami były osoby ze świata nauki z całej Polski, którzy podjęli m.in. tematykę nowych technologii w turystyce, potencjału turystycznego miast i regionów, marketingu turystycznego, zarządzania czy polityki turystycznej.

Ponadto, uczestnicy mogli brać udział w 18 blokach szkoleniowo-warsztatowych z zakresu m.in.: zarządzania, ekonomii, polityki, i prawa w obszarze turystyki, realizowanych pod hasłem „Razem można więcej”, skupiający się na uwarunkowaniach funkcjonowania i rozwoju sektora turystyki.

Gorące dyskusje odbywały się również podczas równoległego spotkania Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Turystyka gdzie podjęto temat jakości i przyszłości systemu edukacji dla potrzeb branży turystycznej w Polsce.

Niemniejszym zainteresowaniem cieszyły się wieczory integracyjne: pierwszy w Parku Rozrywki Mandoria – Miasto Przygód w Rzgowie k/Łodzi oraz drugi w Sali Klubowej Hotelu Ambasador Premium.

Gremium Ekspertów Turystyki trwało trzy dni i zakończyło się posiedzeniem plenarnym, podczas które zostały przyjęte wnioski i rekomendacje dla branży turystycznej na kolejne lata.

Jubileuszowa edycja Gremium Ekspertów Turystyki już 6-8 grudnia 2022 w Łodzi