Wzrost zysku Emirates

archiwum Boeinga

Grupa Emirates ogłosiła dziś swoje półroczne wyniki. Zysk netto Grupy Emirates wzrósł o 4 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim do 600 mln USD.

Przychody Grupy Emirates za pierwsze półrocze bieżącego roku finansowego, które zakończyło się 30 września 2013 roku, wzrosły o 13 proc, w stosunku do wyniku z 30 września 2012 roku i wyniosły 11,5 mld USD. Było to wynikiem m.in. zwiększonej liczby obsłużonych pasażerów i przewiezionych towarów. Od 1 kwietnia 2013 r. Emirates obsłużyły o 15 proc. pasażerów więcej niż w tym samym okresie w zeszłym roku (21,5 mln), a także przewiozły o 5,2 proc. więcej ton cargo.
Grupa Emirates zwiększa sukcesywnie zatrudnienie, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy kadra zwiększyła się o 11,7 proc. osiągając liczbę 75 800 pracowników.
Jednocześnie, pierwszym półroczu bieżącego roku finansowego linie lotnicze Emirates zakupiły 10 samolotów szerokokadłubowych, w tym sześć Airbusów A380, trzy Boeingi 777 i jeden Boeing 777 Freighter. Oczekiwana jest dostawa 15 kolejnych maszyn przed upływem roku finansowego (31 marca 2014 r.).
Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor generalny Grupy i linii Emirates podkreślił: „Nawet w trakcie rozwoju pozostajemy dynamiczni w naszych działaniach i właśnie tej umiejętności – szybkiego działania i dostosowania się – zawdzięczamy nasz sukces. Nasze inwestycje w infrastrukturę Emirates cały czas się zwracają. I chociaż ściśle kontrolujemy proces zarządzania naszymi bieżącymi celami biznesowymi, cały czas mamy na uwadze nasze cele długoterminowe, dlatego też ciągle inwestujemy w rozwój biznesu”.