Wzrost liczby pasażerów na lotnisku w Jasionce. Ponad 120 tys. podróżnych w lipcu

fot. materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Ponad 120 tys. podróżnych skorzystało z usług lotniska w Jasionce w lipcu tego roku, stanowiąc tym samym nowy rekord w jego historii. To rezultat o 15 procent lepszy od poprzedniego wyniku, osiągniętego miesiąc wcześniej.

37 procent rekordowego wyniku to pasażerowie wakacyjnych czarterów, które tego lata operują na trasach do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu. W lipcu na pokłady takich samolotów wsiadło prawie 45 tys. osób. Dla porównania – rok temu 20 tys. oraz 15 tys. w najlepszym do tej pory dla lotniska 2019 roku.

„Nie pracujemy dla samych rekordów, ale cieszymy się widząc, że nasze starania przynoszą wymierne efekty. Zaproponowaliśmy interesującą siatkę połączeń i pasażerowie z Podkarpacia nie muszą jeździć na inne lotniska regionalne, żeby polecieć na wymarzony urlop. Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom portu, służbom dbającym o bezpieczeństwo, przewoźnikom i touroperatorom, bo bez nich nie byłoby to możliwe” – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Spośród przewoźników regularnych w Jasionce największy ruch odnotowano w samolotach linii Ryanair (prawie 31 tys. pasażerów) oraz PLL LOT (24 tys.). Władze portu zadowolone są także z obłożenia samolotów na otwartych w tym roku trasach Lufthansy do Monachium i Wizz Air do Rzymu; na obu w lipcu poleciało ponad 4 tys. osób. Te trasy znalazły się w top-5 miejsc z podkarpackiego portu, a wyprzedzone zostały tylko przez Warszawę, Antalyę i Londyn. Od początku roku lotnisko Rzeszów-Jasionka obsłużyło 563 tys. pasażerów. Dotychczasowy rekord roczny z 2019 roku to 772 tys.

Wystawa „Polacy w bitwie o Wielką Brytanię” na terminalu lotniska w Rzeszowie