Wypadek autokaru Coral Travel z polskimi turystami w Turcji, są ranni

W regionie Antalya, na drodze do miejscowości Kemer doszło do wypadku autokaru. Pojazd przewożący turystów Coral Travel spadł ze skarpy z wysokości 20 m. Poszkodowanych jest 41 osób, w tym 22 Polaków.

Jak poinformowała rzeczniczka MSZ Ewa Suwara, w autokarze znajdowało się 38 turystów z Polski.

Żaden z rannych nie jest w stanie zagrażającym życiu

„Wypadek autokaru z naszymi gośćmi miał miejsce w okolicach Kemer. Poszkodowane zostały 22 osoby, które natychmiast zostały odwiezione do szpitali. Po badaniach 15 osób wróciło już do hoteli. Obecnie w szpitalach jest 7 osób, w tym dwie przechodzą operacje. Według naszej wiedzy, żadna z osób nie jest w stanie zagrażającym życiu” – poinformowała Izabela Jurczewska, rzeczniczka Coral Travel.

„W szpitalach obecni są nasi polscy rezydenci i jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami w Turcji monitorując sytuację i reagując na bieżąco. Jesteśmy również w stałym kontakcie z konsulem w Ankarze. Jest nam bardzo przykro z powodu wypadku, niemniej wszystkie nasze siły są skoncentrowane na zapewnieniu jak najlepszej opieki naszym gościom” – dodała.

Turecki portal Hurriyet poinformował, że w wypadku ucierpieli również obywatele Rosji i Norwegii. Przyczyny wypadku są badane przez turecką policję. Według wstępnych informacji kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który stoczył się ze skarpy z wysokości 20 metrów.

Osobom poszukującym informacji o wypadku MSZ zaleca kontakt z numerem dyżurnym polskiego konsulatu w Turcji pod numerem telefonu: +90 530 469 18 81.