Wyniki konkursu „Warszawa z klasą – wycieczka z Marią”

fot. archiwum WOT

Zakończyła się II edycja konkursu dla uczniów klas szkół podstawowych, który w tym roku odbywał się pod nazwą „Warszawa z klasą – wycieczka z Marią” i uwzględniał kontekst 155 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej Curie.

Konkurs został ogłoszony po raz drugi przez Warszawską Organizacje Turystyczną w marcu tego roku, a jego celem, podobnie jak w roku ubiegłym, było rozpowszechnienie wycieczek szkolnych do Warszawy wśród organizatorów, nauczycieli, dzieci i ich rodziców.

Komisja konkursowa dokonała już oceny i za najlepszą uznała pracę uczniów klasy V c ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. Henryka Sienkiewicza w Gliwicach. W wysokiej ocenie wzięto pod uwagę komiksową formę pracy, autorskie teksty i niezwykle staranne, oryginalne wykonanie.

Barbara Tutak, prezeska warszawskiej Organizacji Turystycznej, powiedziała: „Ponieważ główna nagroda była tylko jedna, a zgłoszonych prac ponad 80 zdecydowaliśmy wspólnie z muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, że część z nich zaprezentowana zostanie w zaprzyjaźnionym lokalu muzeum przy ul. Freta 16.”

Otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w dniu 22 kwietnia we wspomnianym muzeum, a prace będzie można oglądać do 30 kwietnia.

Barbara Tutak podkreśliła: „Chcemy, żeby ta forma promocji miasta wpisała się na stałe w działania naszego stowarzyszenia. Widzimy jak duże budzi zainteresowanie i jak pomaga budować mocną pozycję Warszawy dla segmentu, jakim są dzieci i młodzież. Żałujemy tylko, że nie możemy przeznaczyć większej puli nagród, bo prace, które otrzymujemy są niezwykle kreatywne, zabawne i powstają jako wspólne zespołowe działanie. Mają więc zalety, które warto pielęgnować wśród najmłodszej grupy naszych odbiorców.”

Nagrodą dla zwycięskiej klasy będzie zorganizowana przez stowarzyszenie trzydniowa wycieczka szkolna do Warszawy.

Duże zainteresowanie udziałem w tegorocznej edycji konkursu wynikało z przeprowadzonej promocji konkursu w SM, dzięki czemu udało się osiągnąć:

• ponad 260 tys. wyświetleń postów,
• ponad 128 tys. łącznego zasięgu,
• ponad 6 tys. przekierowań do strony konkursu.

Dodatkowo:

• regulamin pobrano ponad 808 razy,
• formularz zgłoszeniowy pobrano ponad 206 razy,
• plakat pobrano ponad 335 razy od początku kampanii stronę odkrywajwarszawe.pl, na której zamieszczono informacje o II edycji konkursu odwiedziło prawie 10 tyś użytkowników.
• Do oceny nadesłano 83 prace.

Zakładając, że klasa liczy średnio 15 osób, z informacjami związanymi z życiem Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie i z opisami atrakcji turystycznych miasta zapoznało się ponad 1 200 uczniów.
Takie są mierzalne efekty ogłoszonego przez nas konkursu „Warszawa z klasą- wycieczka z Marią”.

Barbara Tutak dodała: „Główna nagroda była jedna, ale wierzymy, że zorganizowana – wspólnie z muzeum Marii Skłodowskiej-Curie – wystawa to także duże wyróżnienie prac zgłoszonych w konkursie.”

Warszawska Organizacja Turystyczna – rynek konferencyjny na początku roku