Wygodna podróż z Lotniska Chopina

W trosce o pasażerów podróżujących z Warszawy Lotnisko Chopina wprowadziło udogodnienia, które pozwolą spędzić czas w oczekiwaniu na samolot. Dziś doradzimy, jak do minimum ograniczyć ewentualny stres związany z odprawą na lotnisku.

Szybkie przejście (Fast Track) – dla osób ceniących swój czas

Czy kuchenka wyłączona? A co z żelazkiem? Czy wszystko spakowane? Czy paszport jest ważny? Każdy, kto wyjeżdża na wakacje zadaje sobie te pytania. Stawić się na lotnisku na wymagane 2 lub nawet 3 godziny przed planowanym lotem często okazuje się trudne. A na lotnisku czeka nas jeszcze nie tylko odprawa biletowo-bagażowa, ale i kontrola bezpieczeństwa. Dla tych, którzy lubią wygodę powstał Szybkie Przejście, czyli przyspieszona droga do kontroli bezpieczeństwa i sposób na zaoszczędzenie czasu. Na Lotnisku Chopina są dwa osobne wejścia zlokalizowane w strefie B i E w terminalu. Ekspresowa obsługa – tak najprościej można określić to, czym jest Fast Track. Usługę można wykupić w kiosku samoobsługowym, zlokalizowanym przy przejściu. Dzieci do lat 13 korzystają z Szybkiego Przejścia bezpłatnie.

Odpocznij w Executive Lounge

Gdy już szybko i komfortowo przejdziemy kontrolę bezpieczeństwa, warto wykorzystać chwilę, na złapanie oddechu i relaks przed podróżą: napicie się dobrej kawy, gazetę lub książkę. Dla tych, którym nie odpowiada gwar kawiarni w terminalu i nie mogą skupić się na czytaniu przy akompaniamencie stukotu kół walizek, ogłoszeń o boardingu i rozmowy pasażerów też mamy propozycję. W salonach Executive Lounge na Lotnisku Chopina można w ciszy i z dala od zgiełku terminalowego odpocząć przed podróżą. Salony to nie tylko ekskluzywna poczekalnia – to również sposób na naprawdę dobrą kawę i znakomita kuchnia, w której każdy smakosz znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji gości są zimne i gorące napoje, ciepłe posiłki i przekąski – na słono i na słodko, a także sałatki, jogurty, dżemy i orzeszki. W salonie znajduje się także barek alkoholowy (kilka rodzajów win i piw, parę gatunków mocniejszych trunków). Zaletą salonów jest także możliwość skorzystania z kabiny prysznicowej, prasy, czy internetu.

Szybkie Przejście i Salony Executive Lounge to opcja nie tylko dla biznesmenów. Szybkie przejście do kontroli bezpieczeństwa i wygoda, którą oferują saloniki, są przystępne cenowo i dostępne dla wszystkich pasażerów, niezależnie od tego, jaką linią podróżują.

VIP Line – wygoda i dyskrecja

Usługa VIP Line pozwala pasażerom uniknąć ewentualnych kolejek, spędzić czas w przytulnych pomieszczeniach, z dala od terminalowego zgiełku. Klienci lotniska nie muszą sami pilnować czasu odprawy – dba o to personel strefy. Pasażerowie sami mogą zdecydować, czy chcą pojawić się na pokładzie samolotu jako pierwszy, czy ostatni. Do samolotu dostaną się limuzyną, prosto ze strefy VIP Line.

Klienci VIP Line mają duży wybór ciepłych i zimnych przekąsek, napoje zarówno bezalkoholowe, jak i alkoholowe. A to dopiero początek listy udogodnień przygotowanych dla pasażerów, którzy stawiają na wysoką jakość.

W strefie VIP na klientów czeka indywidualna odprawa biletowo-bagażowa i dyskretna kontrola bezpieczeństwa, a w razie konieczności również graniczna i celna. Wszystko to dzieje się w strefie terminala niedostępnej dla innych pasażerów i bez kolejek. Do Strefy VIP Line prowadzi odrębny dojazd, a podróżni, którzy korzystają z tego rozwiązania, mają do dyspozycji specjalny parking z całodobową ochroną. Chęć skorzystania z usługi należy zgłosić na minimum 4 godziny przed planowanym lotem, natomiast w strefie należy się pojawić z odpowiednim wyprzedzeniem – w przypadku rejsów krajowych wyłącznie z bagażem podręcznym może to być nawet tylko 40 minut.