Wszystkie lotniska polskie oferują bezpłatne Wi-Fi

archiwum Lotniska Chopina w Warszawie

Eksperci z serwisu KAYAK.pl sprawdzili dostępność Wi-Fi na polskich lotniskach – 9 z 15 portów oferuje pasażerom nieograniczony dostęp do Wi-Fi bez żadnych dodatkowych wymagań.

Analiza wskazuje, że wszystkie z 15 lotnisk na terenie Polski oferują darmowe Wi-Fi. Co więcej, pasażerowie podróżujący z większości z nich mają nieograniczony dostęp do sieci. Jedynie w przypadku lotniska w Lublinie obowiązuje limit do 30 minut, podczas gdy pasażerowie w strefie biznesowej mogą surfować bez ograniczeń. Podróżni przylatujący i wylatujący z Polski powinni zwrócić uwagę na fakt, iż 5 spośród 15 lotnisk – w Krakowie, Gdańsku, Modlinie, Wrocławiu oraz Poznaniu – wymaga zalogowania się za pośrednictwem Facebooka, pobrania wydawanego przez lotnisko magazynu lub ponownego logowania co 15-30 minut, aby można było się cieszyć darmowym Wi-Fi podczas oczekiwania w ich terminalach. Nieograniczony dostęp do darmowego Wi-Fi oferują: Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, Port lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność, Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Międzynarodowy Port Lotniczy w Łodzi im. Władysława Reymonta, Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost, Port Lotniczy Radom i Port Lotniczy Olsztyn-Mazury.

Vera Pershina, regionalny dyrektor KAYAK na Polskę i Rosję powiedziała: “Rozwój usług cyfrowych w sektorze turystycznym nie zwolni. Dla wszystkich pasażerów darmowe Wi-Fi na lotnisku to ogromne udogodnienie. Porty lotnicze muszą w związku z tym nadążać za potrzebami współczesnych pasażerów. To oczywiste, że podróżujący oczekują dobrego połączenia z siecią bezprzewodową, które pozwala sprawdzać maile czy przeglądać media społecznościowe. Właśnie dlatego lotniska konkurują ze sobą także na gruncie tego, które z nich oferuje pasażerom najlepsze, szybkie połączenie z Internetem. Wygląda na to, że porty lotnicze w Polsce są w czołówce pod względem oferowania darmowego i nieograniczonego dostępu do Wi-Fi, plasując się wysoko wśród europejskich lotnisk”.