Współpraca NTO z touroperatorami nie zawsze wygląda tak samo

Płaszczyzny współpracy między touroperatorami a narodowymi organizacjami turystycznymi będą jednym z wątków V Forum Promocji Turystycznej. Wstęp do zagadnienia przedstawi Paweł Niewiadomski, właściciel biura podróży Holiday Tours.

„Przykłady współpracy narodowych organizacji turystycznych z touroperatorami” to tytuł wystąpienia, które otworzy drugą sesję V Forum Promocji Turystycznej. Prelekcja Pawła Niewiadomskiego będzie wstępem do debaty poświęconej problemom, oczekiwaniom i dobrym praktykom w kooperacji biur podróży z ośrodkami odpowiedzialnymi za promocję kierunków turystycznych.

Różne oblicza współpracy

Współpraca ta ma różne oblicza w zależności od formy, jaką przyjmie zarządzanie promocją turystyczną w danym kraju. O tym, jakie są to oblicza i co oznaczają dla touroperatorów zainteresowanych danym kierunkiem opowie doświadczony na wschodnich i nie tylko rynkach touroperator. Choć na co dzień znany jest ze swojej działalności społecznej – jako prezes Polskiej Izby Turystyki i ECTAA – na Forum Promocji Turystycznej wystąpi jako przedsiębiorca, doświadczony w wysyłaniu turystów do wielu egzotycznych krajów i współpracujący na co dzień z organizacjami mającymi bazę w Polsce, ale i tymi nieobecnymi bezpośrednio w naszym kraju.

Paweł Niewiadomski Od 1992 roku prowadzi biuro podróży Holiday Tours w Łodzi. Jako touroperator zajmuje się turystyką biznesową, specjalizując się w organizowaniu wyjazdów do krajów dalekiej Azji. Od 2002 roku zasiada we władzach Polskiej Izby Turystyki. Od 2012 roku pełni funkcję Prezesa izby. Jest także prezesem międzynarodowej organizacji zrzeszającej europejskie organizacje biur podróży ECTAA (The European Travel Agents and Touroperators Associations).

Paweł Niewiadomski urodził się i mieszka w Łodzi, jednak wiele lat spędził za granicą. W latach 1974 – 1979 mieszkał w Egipcie, a od 1988 do 1991 roku w Wielkiej Brytanii, gdzie był między innymi stypendystą na uniwersytecie w Reading. Ukończył turystykę w Głównej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach.

Zapisz się na V Forum Promocji Turystycznej

Na V Forum Promocji Turystycznej zapraszamy 10 kwietnia do Wrocławia. W tym roku wydarzenie odbędzie się w wyjątkowym miejscu – Hydropolis, czyli Centrum Wiedzy o Wodzie. Szczegóły programu i inne informacje, a także formularz rejestracji znaleźć można na stronie www.forumpromocjiturystycznej.pl