Wspólne połączenia POLREGIO i PKS w Zachodniopomorskiem

archiwum POLREGIO

POLREGIO wspólnie z PKS Kamień Pomorski utworzyło trzy nowe połączenia do nadmorskich miejscowości. Teraz ze Szczecina do Niechorza, Międzywodzia, Pobierowa czy Rewala będzie można dojechać, kupując jeden kolejowo-autobusowy bilet. Nowa oferta to także lepiej dopasowane godziny kursowania pociągów do PKS-ów.

Wspólne przewozy realizowane przez POLREGIO i PKS Kamień Pomorski to połączenia na trasach do miejscowości położonych nad Bałtykiem oraz Zalewem Szczecińskim: 

Szczecin – Kamień Pomorski – Pobierowo – Pustkowo – Trzęsacz – Rewal – Niechorze (pociąg na odcinku Szczecin – Kamień Pom. + autobus na odcinku Kamień Pom. – Niechorze),

Szczecin – Kamień Pomorski – Dziwnówek – Dziwnów – Międzywodzie (pociąg na odcinku Szczecin – Kamień Pom. + autobus na odcinku Kamień Pom. – Międzywodzie),

Szczecin – Międzyzdroje – Wapnica – Lubin (pociąg na odcinku Szczecin – Międzyzdroje + autobus na odcinku Międzyzdroje – Lubin).

Przykładowe ceny biletów normalnych:

Szczecin – Niechorze: 19,5 zł (12,5 zł za pociąg POLREGIO + 7 zł za autobus PKS Kamień Pom.),

Szczecin – Międzywodzie: 17,5 zł (12,5 zł za pociąg POLREGIO + 5 zł za autobus PKS Kamień Pom.),

Szczecin – Lubin: 21,5 zł (16,5 zł za pociąg POLREGIO + 5 zł za autobus PKS Kamień Pom.).

Michał Stilger z biura prasowego POLREGIO, powiedział: „Umowa z PKS Kamień Pomorski to kolejny etap integracji regionalnych przewozów kolejowych z autobusowymi. W połowie stycznia br. zarząd POLREGIO oraz przedstawiciele PKS-ów z różnych regionów kraju podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie integracji transportu kolejowego i komunikacji autobusowej. Przewoźnicy zadeklarowali wówczas rozwój kooperacji w zakresie koordynacji oferty przewozowej oraz ułatwień w kupnie biletów. Podpisano już kilka umów, m.in. z: Polbusem PKS Wrocław czy PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim. – PKS Kamień Pomorski to pierwszy przewoźnik spoza grupy sygnatariuszy styczniowego porozumienia, z którym nawiązaliśmy współpracę. Tym bardziej cieszymy się, że dołączył do nas teraz: to znak, że nasz projekt integrowania transportu kolejowego z autobusowym zyskuje uznanie.”