Wrocławskie lotnisko – ponad 23 proc więcej pasażerów w lutym

archiwum lotnsko we Wrocławiu

Liczba pasażerów obsłużonych przez port lotniczy we Wrocławiu, zwiększyła się w lutym o 23,4 proc. w porównaniu z lutym 2014 roku. W drugim miesiącu tego roku,. Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 141,6 tys. pasażerów
Z połączeń niskokosztowych skorzystało 81,3 tys. pasażerów. To o 16,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. Sam Ryanair, na trasie do Paryża przewiózł o 38,3 proc. pasażerów więcej, do Rzymu – o 17,2 proc, zaś do Barcelony – 16 proc.

Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: „Wyniki obrazują ciekawy trend na wrocławskim lotnisku. Te miasta wybierane są najczęściej jako miejsce do zwiedzania, odprężenia się, po prostu udanego city breaku. Podróżni bardzo chętnie decydują się na taki wypoczynek niezależnie od pory roku – najważniejsze, aby zaproponować im dobrą ofertę.”

Na trasach krajowych liczba pasażerów wyniosła 28,4 tys., co oznacza wzrost w porównaniu z lutym roku 2013, o 56,7 proc. (największa popularnością cieszy się połączenie Ryanaiar’a, Warszawa-Modlin – Wrocław).

Jarosław Sztucki skomentował: „Jeśli podróżni mogą wybierać pomiędzy szybkim i wygodnym lotem, a na przykład przejazdem pociągiem czy samochodem, to najczęściej decydują się na samolot. Połączenia krajowe cieszą się coraz większą popularnością. Pasażerów podróżujących samolotem po kraju jest dziś o 4 tysiące więcej niż tych, którzy korzystają z połączeń sieciowych międzynarodowych. Zaledwie rok temu sytuacja wyglądała odwrotnie.”

Jeśli chodzi o połączenia międzynarodowe, to w lutym na wrocławskim lotnisku obsłużono 24,2 tys. pasażerów, co co oznacza wzrost o 8 proc.

Jarosław Sztucki ocenił: „Wyniki obrazują wciąż rosnący potencjał sieciowych połączeń międzynarodowych. Wrocław oraz Dolny Śląsk dynamicznie się rozwijają i zwiększa się zapotrzebowanie na połączenia dla pasażerów podróżujących w interesach. Dodatkowo loty do najważniejszych europejskich metropolii umożliwiają szybką przesiadkę na inny samolot i dotarcie do niemal każdego zakątka świata.”

Z połączeń czarterowych skorzystało w lutym 7 tys. pasażerów, tj. o 74,3 proc. więcej w porównaniu do lutego 2014r.