Wrocławskie Hydropolis ponownie otwarte od piątku

fot. archiwum Hydropolis

Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis ponownie czeka na gości. Jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Wrocławia będzie czynna od piątku, 7 maja 2021 roku. Przy zwiedzaniu wystawy należy pamiętać o zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Hydropolis ponownie udostępnia swoją ekspozycję dla zwiedzających z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego – w trosce o zdrowie zarówno gości, jak i pracowników.

Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław, powiedział: „Bardzo tęsknimy za naszymi gośćmi i nie możemy się doczekać ponownego spotkania. Przez ostatni rok widzieliśmy się głównie w przestrzeni wirtualnej, dlatego cieszymy się, że ponownie możemy zaprosić wszystkich do tak wyjątkowego miejsca, jakim jest Hydropolis. W naszym wodnym świecie czeka na Was wiele atrakcji. Dowiecie się m.in. skąd wzięła się woda na Ziemi, dlaczego jest ona tak ważna dla naszego życia, jak o nią dbać i tym samym troszczyć się o przyszłość naszej planety, jak to się dzieje, że pijemy tę samą wodę, co dinozaury oraz wiele innych mało znanych faktów. Do Hydropolis zapraszamy już od piątku.”

Na terenie centrum wiedzy o wodzie będzie mogło przebywać jednocześnie do 250 gości. Każdy z nich w trakcie zakupu biletu otrzyma jednorazowe rękawiczki. Zwiedzający będą poddawani obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała i muszą pamiętać o noszeniu maseczek.

fot. archiwum Hydropolis

Wiola Samborska, dyrektorka Hydropolis, podkreśliła: „Noszenie maseczek na terenie wystawy jest obowiązkowe. Zadbaliśmy też o dezynfekcję przestrzeni i w pawilonie kasowym, i na wystawie. Ponadto na terenie całego obiektu są rozmieszczone pojemniki z płynem do dezynfekcji. Dbamy o bezpieczeństwo naszych gości, ale także załogi. Przewodnicy i przewodniczki będą pracować w maseczkach oraz w rękawiczkach.”

Zmianie nie ulegną godziny pracy centrum wiedzy o wodzie. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających od wtorku do piątku w godzinach 09:00-18:00, a w weekendy od 10:00 do 20:00. W poniedziałki Hydropolis będzie nieczynne.

Najdogodniejszą i bezpieczną formą zakupu biletów jest system rezerwacyjny na stronie www.bilety.hydropolis.pl.

W trakcie lockdownu załoga centrum wiedzy o wodzie stale rozwijała swoje projekty on-line, takie jak #HYDROwDOMU czy #HYDROeduwsparcie.

Wiola Samborska dodała: „Aktualnie sporym zainteresowaniem cieszą się też nowości – cykl #HYDROdziałka, w którym eksperci Hydropolis doradzają, jak zajmować się roślinami, aby przynosiło to nie tylko dużo satysfakcji, ale i obfite zbiory oraz #HYDROpraktycznie, gdzie podpowiadają, w jaki sposób można przygotować oryginalne podarunki czy przedmioty domowego użytku.”

Obecnie w centrum wiedzy o wodzie trwają też prace nad nową wystawą czasową, która planowo zostanie otwarta w drugiej połowie lipca tego roku. Będzie ona skoncentrowana na wykorzystaniu sezonowych i regionalnych produktów w aspekcie ekologicznym.

Goście od jutra wracają do wrocławskiego Hydropolis