Wrocławskie Hydropolis pomaga w nauce zdalnej

Hydropolis pomaga w zdalnym nauczaniu
Hydropolis – zajęcia z dziećmi w “normalnych” czasach/fot. archiwum Hydropolis

Eksperci z wrocławskiego centrum edukacji ekologicznej w trybie online pomagają uczniom szkół podstawowych wypełniać ich szkolne obowiązki. Hydropolis rozpoczęło projekt #HYDROeduwsparcie.

Podczas pełnionych dyżurów online pracownicy będą wspierać uczennice i uczniów szkół podstawowych w rozwiązywaniu zadań domowych, przygotowaniu do sprawdzianów i kartkówek oraz w zrozumieniu nowych zagadnień przekazanych do pracy własnej.

Specjaliści z Hydropolis odpowiedzą na wiele pytań uczniów, które rodzą się w trakcie nauki zdalnej. Pomoc pracowników wrocławskiego centrum edukacji ekologicznej nie ogranicza się jedynie do tematów związanych z wodą, któremu poświęcone jest Hydropolis. Dzieci i młodzież mogą się do nich zwrócić z zagadnieniami z następujących przedmiotów język polski, język francuski, język angielski, chemia, matematyka, geografia, biologia, przyroda (klasy 1-3), historia, WOS, sztuka oraz w zakresie edukacji wczesnoszkolnej.

Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław, powiedział: „Sytuacja, w której się znaleźliśmy jest trudna dla nas wszystkich. Nie rozkładamy jednak bezradnie rąk. Jesteśmy świetni w nauczaniu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy robili to dalej w trakcie, gdy Hydropolis musi pozostać zamknięte. Zmienia się jedynie kanał komunikacji. Nasi edukatorzy bardzo chętnie pomogą nauczycielom w ich trudnej pracy, rodzicom oraz uczniom w przyswajaniu nowej wiedzy.”

Zapisy na konsultacje są możliwe przez system rezerwacyjny. Wystarczy wypełnić formularz na stronie https://outlook.office365.com/owa/calendar/[email protected]/bookings/, napisać jakiego zagadnienia ma dotyczyć spotkanie i umówić się na dogodną godzinę.
Dyżury są dostępne w godzinach 8:00-18:00, od poniedziałku do piątku.

Wiola Samborska, menedżerka CEE Hydropolis, skomentowała: “Do dyspozycji uczniów jest aż kilkunastu przewodników/czek. Każdy/a z nich na co dzień jest zawodowym/ą edukatorem/rką, ale odkrywają w tym projekcie wiele innych umiejętności, jak pasja matematyczna, czy świetna znajomość języka francuskiego i chęć podzielenia się to wiedzą dalej.

Nasza załoga została przeszkolona przez pedagogów. Fachowej pomocy udzieliła nam m.in. dr Kamila Kamińska-Sztark, Pełnomocniczka ds. Odpowiedzialności Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie realizuje projekt „Starszy brat, starsza siostra”. W trakcie pełnienia dyżuru online mogą zdarzyć się sytuacje trudne, kiedy np. dziecko zgłasza problemy w domu, dlatego takie szkolenie dla naszych pracowników było niezbędne.”

Zadanie realizowane jest przy współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Mamy Przeciek – Hydropolis ponownie działa