Wrocław walczy o European Best Destinations 2018

archiwum UM Wrocław

Wrocław został nominowany w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations. Stolica Dolnego Śląska jest jedynym miastem w Polsce, biorącym w 2018 roku udział w tej rywalizacji.

W rywalizacji bierze udział 20 miast. Wrocław zmierzy się z takimi miastami, jak m.in. Paryż, Mediolan czy Ateny. Kapituła konkursu uznała Wrocław za miasto z dużym potencjałem, mocno stawiające na rozwój, także w branży turystycznej.

Wiola Samborska, dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia, powiedziała: „Organizacja dużych przedsięwzięć, jakimi były np. Europejska Stolica Kultury 2016 czy World Games 2017, udowodniła, że Wrocław jest gotowy na więcej. W 2017 roku nasze miasto odwiedziło prawie 5 mln gości, którzy zostawili tu ponad 3,5 mld złotych. Naszym celem jest utrzymanie pozycji silnego gracza na arenie polskiej i europejskiej.”

Wrocław chce wygrać!

Aby się tak stało, Wrocław musi zebrać najwięcej głosów – zarówno od turystów, jak i mieszkańców miasta – w specjalnym internetowym głosowaniu.
Zaczyna się ono 18 stycznia i potrwa do 8 lutego. Głosować należy przez stronę internetową www.GlosujNaWroclaw.com.
Proces ten nie wymaga rejestracji i zajmuje zaledwie kilka sekund. Z jednego adresu IP można oddać tylko jeden głos w każdym tygodniu rywalizacji.
#GłosujNaWrocław oraz #Vote4Wroclaw.