Wrocław najlepszy na weekend w Polsce

materiały prasowe

Rough Guides, wydawca słynnych przewodników, uznał Wrocław za najlepsze miasto do spędzenia weekendu w Polsce.

W swojej najnowszej publikacji Rough Guides uznał, że Wrocław jest najlepszym miejscem do spędzenia weekendu w Polsce. Autor wskazał sześć argumentów:

Unikatowa atmosfera wrocławskiego Rynku – jest pełen kafejek i restauracji, żyje przez całą dobę.
Spektakularne widoki z nadodrzańskich bulwarów – malownicze są zwłaszcza okolice Ostrowa Tumskiego, a także odrzańskie wyspy w centrum miasta.
Imponująca architektura modernistyczna – w tym przede wszystkim kompleks Hali Stulecia, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Nowoczesna polska kuchnia – wrocławskie restauracje chętnie sięgają po produkty regionalne.
Bogaty wybór piw z browarów rzemieślniczych – jest ich we Wrocławiu i bliskiej okolicy już ponad 10.
Rozwinięta i coraz nowocześniejsza hotelowa baza miasta.

Do Wrocławia przyciągają również wydarzenia związane z Europejską Stolicą Kultury 2016.

Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wroclaw, powiedział: “Dodatkowo wzbogacają i tak ciekawą ofertę kulturalną Wrocławia. 15-18 grudnia odbędzie się Weekend Zamknięcia Programu ESK z kilkudziesięcioma wydarzeniami rozgrywającymi się w całym mieście – to ostatnia szansa, aby stać się częścią kulturalnej stolicy.”

Autor Rough Guides podkreśla, że DoubleTree by Hilton Wroclaw wyznacza nowy standard na hotelowej mapie miasta, a w OVO Bar & Restaurant można spróbować polskiej kuchni w intrygującym, autorskim wydaniu.
Jednym z największych magnesów Wrocławia jest również Afrykarium, do którego przyjeżdżają turyści z całej Europy. Afrykarium notuje dziś większą liczbę odwiedzających niż Wawel. W siedmiu basenach (mieszczących w sumie 15 milionów litrów wody) można zobaczyć min. ryby raf koralowych, hipopotamy i krokodyle nilowe, kotiki afrykańskie, rekiny i morskie żółwie.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, skomentował: “Afrykarium wywołało efekt taki sam, jak podobne obiekty w innych europejskich miastach, znacznie zwiększając liczbę turystów, którzy odwiedzają stolicę Dolnego Śląska. To nie tylko Niemcy czy Anglicy, lecz także Włosi, Francuzi i Hiszpanie. Coraz więcej jest pasażerów przylatujących do nas z Warszawy, w tym zorganizowanych grup wycieczkowych.”

Wrocław ma dziś bardzo rozbudowaną siatkę połączeń lotniczych, w tym także na trasie do Warszawy. Z Lotniska Chopina do stolicy Dolnego Śląska lata codziennie już 9 samolotów, w tym sześć PLL LOT oraz trzy tanich linii Rynair. Rozkład lotów umożliwia wygodne zaplanowanie weekendowego wyjazdu do Wrocławia. Tym bardziej, że Warszawę dzieli od stolicy Dolnego Śląska tylko godzina lotu.
Do Wrocławia łatwo dojedziemy też koleją lub samochodem. Autostrada A4 łączy stolicę Dolnego Śląska z południem i zachodem Polski, a droga szybkiego ruchu umożliwia szybki dojazd z Łodzi i Warszawy. Kończy się również budowa drogi S5, dzięki której znacznie skróci się podróż do Wrocławia z Wielkopolski i regionów Polski północnej.