Wraca moda na kempingi

Wakacje na kempingu, na które moda wracała w ostatnich latach, w tym sezonie stały się jeszcze bardziej popularne. Chęć wypoczynku na łonie natury, lekkie obawy przed spędzaniem czasu w zatłoczonych ośrodkach wypoczynkowych, możliwość przemieszczania się oraz zabrania na wakacje czworonogów – to wszystko sprawia, że wielu z nas decyduje się właśnie na tę formę wakacyjnego wyjazdu.

Nie wszyscy wyjeżdżają na kempingi co roku, nie wszyscy też byli w młodości harcerzami. Tak więc poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które powinniśmy zabrać ze sobą, by nasz pobyt był wygodny i przyjemny.

Rzeczy te zabierzmy niezależnie od tego czy wyjeżdżamy kamperem czy jedziemy pod namiot.

Kempingi współczesne nie mają nic wspólnego z kempingami sprzed dwudziestu, trzydziestu lat. To obecnie wioski wakacyjne z wszelkim udogodnieniami – łazienkami z ciepłą wodą, czystymi toaletami, zapleczem kuchennym, atrakcjami dla dzieci. Kempingi znajdują się na ogół w atrakcyjnych lokalizacjach, co więcej, kiedy nam się dane miejsce znudzi, możemy spakować się i przemieścić na następny kemping. Dysponując samochodem lub kamperem możemy tak zaplanować urlop, by spędzić go w kilku ciekawych miejscach.

Podstawowe zestaw kempingowy powinien zawierać:

Namiot – jeśli nie śpimy w kamperze musimy zadbać o to, by sen nasz był komfortowy i bezpieczny. Trzeba założyć, że zdarzy się podczas naszego wyjazd dzień deszczowy (lub dwa, trzy…) – namiot musi być naprawdę solidny (tzn. musi kosztować nieco więcej niż kilkadziesiąt złotych), wygodny i łatwy do rozstawienia. Warto zabrać ze sobą młotek do wbijania śledzi (może zdarzyć się na kempingu podłoże kamieniste).

Do namiotu oczywiście zabieramy materace (plus pompkę) lub karimaty, śpiwory, poduszki.

Na wielu kempingach możemy korzystać z aneksów kuchennych z kuchenkami, ale chcąc być niezależnymi powinniśmy zabrać na wakacje kuchenkę turystyczną z butlą gazową, komplet naczyń, garnków i sztućców turystycznych (lekkich, łatwych do zmywania). Można do tego dołożyć łatwo składany grill. Oczywiście nie zapomnijmy o drobiazgach typu: zapałki, latarka, lampa kempingowa, ściereczki i gąbki do zmywania naczyń.

W naszym zestawie kempingowym musi się znaleźć apteczka uzupełniona środkami owadobójczymi i kremami przeciwsłonecznymi. Na plażę czy basen zabieramy ręczniki, więc nie zapomnijmy o ich komplecie.

Na ogół w pobliżu kempingów znajdują się sklepy spożywcze, ale warto mieć ze sobą podstawowe produkty spożywcze: herbatę, kawę, cukier, przyprawy, ulubione potrawy, których może zabraknąć w sklepie.

Na godziny leniuchowania warto wziąć książki, zestaw gier a dla dzieci ulubione zabawki.

Kolejnymi rzeczami, o których nie wolno zapomnieć to stolik turystyczny i składane leżaki turystyczne. Oczywiście, możemy siedzieć, leżeć na zielonej trawie, ale nie zawsze jest to wygodne, nie zawsze też higieniczne.

Komplet mebli turystycznych zapewni nam komfort i wygodę. Pamiętajmy przy wyborze, że muszą być łatwo składane, lekkie i praktyczne. Wybierając się na wakacje dużym samochodem (vanem, combi), kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową nie powinniśmy mieć problemu z zapakowaniem zarówno leżaków turystycznych a także stolika.

Ten ostatni przyda się zarówno do przygotowywać posiłków, jak i ułożenia poczęstunku czy trunków. Za to składane leżaki turystyczne mają kilka zastosowań. Po pierwsze wygodniej i przyjemniej jest na nich siedzieć przy grillu lub lekkim posiłku podanym na stoliku. Po drugie – po całym dniu aktywnego wypoczynku lub plażowania, fajnie jest posiedzieć w cieniu drzew i poczytać książkę. Po trzecie – składany leżak turystyczny możemy zabrać nad jezioro lub na plaże morską. Po trzecie – ustawione w kółko leżaki turystyczną stają się namiastką salonu – możemy usiąść na nich całą rodziną, pograć w gry, porozmawiać, zaprosić na nie sąsiadów z kempingu. Możemy też je łatwo zabrać ze sobą idąc z wizytą towarzyską.

Jedno jest pewne, to właśnie leżaki turystyczne są przedmiotami, które docenimy już po pierwszym dniu na kempingu i nie będziemy żałować miejsca, które zajmuje.

Materiał zewnętrzny