WOT rośnie w siłę

AG

Ośmiu nowych członków przyjętych w tym roku, 18 – w ubiegłym roku, kolejni aplikujący; zwiększająca się aktywność na wielu polach – Warszawska Organizacja Turystyczna podsumowała ostatnie miesiące działalności.

Tych ośmiu nowych członków WOT, to Symposium Cracoviense (działająca na rynku turystyki biznesowej od 1998 roku), Creative Poland (oferująca usługi kreatywne, eventowe oraz DMC), Hotel Warszawa, restauracja Comfort Food Sp. z o.o. – Brasserie Warszawska, MRZ Sp. z o.o. – restauracja Prime Cut i klub the View, Radiata Sp. z o.o. Sp.k. – restauracja Fat Buddha, Kręgliccy S. J. – restauracje: Chianti, Opasły Tom, El Popo oraz Forteca a także Fundacja (DIFFERENT – restauracja w ciemności).

Jak podkreśliła Barbara Tutak, prezes WOT, złożone są aplikacje członkowskie dwóch kolejnych hoteli i dwóch restauracji. – Zależy nam na ludziach i firmach, które mogą wnieść coś od siebie – powiedziała prezes.

Priorytetami ostatnich miesięcy było pozyskanie nowych członków oraz budowa platformy komunikacji. Ważnym elementem są warsztaty dla członków. Ostatnia edycja odbyła się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec (wzięło w niej 38 członków WOT), następna zorganizowana będzie w grudniu w Centrum Nauki Kopernik.

“Warsztaty to najważniejsza forma komunikacji naszych czlonków. Jeśli zaś okaże się, że stworząoni wspólne oferty, to będzie sukces tych spotkań” – zauważyła Barbara Tutak. – Już teraz nasi członkowie chętnie sią promują wśród siebie, zabiegaja na przykład, żeby kolejne warsztaty odbywały się u nich – dodaje.

W poszczególnych segmentach czeka WOT jeszcze wiele pracy. Turystyka kulinarna kwitnie, ale żeby stworzyć wspólną ofertę, potrzebnych jest więcej członków. Podobnie jest w wypadku turystyki kulturalnej – Barbara Tutak chciałaby, żeby do WOT przystąpiła równiez Opera Narodowa i teatry warszawskie. Szwankuje również wzajemna promocja I rekomendacje muzeów.

Sukcesem natomiast jest rozszerzona współpraca z Mazowiecką Regionalna Organizacja Turystyczną i Stołecznym Biurem Turystyki. Barbara Tutak powiedziała: „Od początku 2019, po raz pierwszy działamy z tymi podmiotami w oparciu o wspólny roczny plan marketingowy.’

Dzięki tej współpracy udałosię zorganizować sześć 6 wizyt studyjnych dla 60 firm turystyczych z Rosji, Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii i Portugalii. Warszawska Organizacja Turystyczna miała możliwość zaprezentowania na wspólnych stoiskach przygotowanych we współpracy ze Stołecznym Biurem Turystyki oferty swoich członków. W Tel Awiwie swoją ofertę prezentowali: hotel Raffles, Furnel Travel i Mazurkas Travel a w Berlinie: Muzeum Polskiej Wódki i Adventure Warsaw.
Na początku roku WOT wzięła udział w webinarze zorganizowanym przez ZOPOT Londyn. Zaprezentowała kluczowe atrakcje i najciekawsze oferty turystyczne Warszawy

Inne działania promocyjne,to:

– promocja turystycznej oferty Warszawy na wydarzeniach organizowanych przez PLL LOT i ZOPOT w Sztokholmie i Oslo z okazji 90. lecia narodowego przewoźnika dla zaproszonych przedstawicieli biur podróży.
– Dublin – prezentacja 4 polskich destynacji kulinarnych na rynku irlandzkim (Warszawa, Kraków, Łódź i Gdańsk), wspólnie z ZOPOT Londyn
– Japonia – roadshow w kwietniu 2019 w 4 miastach: Fukuoka, Osaka, Nagoja, Tokyo przeprowadzony wspólnie z ZOPOT Tokyo, Furnel Travel i Melody Tours. WOT przygotował dedykowany film z lektorem po japońsku
– Japonia – prezentacja Warszawy z wykorzystaniem tematu Fryderyka Chopina na festiwalu w Osace (wspólnie z ZOPOT Tokyo)
– Kaliningrad – prezentacja oferty Warszawy na imprezie promocyjnej przygotowanej we współpracy z ZOPOT Moskwa, konsulatem polskim i PLL LOT

Bardzo dobrymi wynikami może się pochwalić Warsaw Convention Bureau.

Mateusz Czerwiński, wiceprezes WOT podkreślił: “W 2018 roku zorganizowaliśmy 51 wydarzeń, których członkowie wykupili 34 602 noclegów o szacowanej wartości 11 069 180 złotych. W tym roku już niemal dwukrotnie przekroczyliśmy założone na ten rok wskaźniki skuteczności pozyskiwania wydarzeń. Zakładaliśmy 34 000 pozyskanych noclegów i ich szacowaną wartość na poziomie 10,8 mln zł. Już na koniec maja 2019 wartości pozyskanych wydarzeń wynosiły odpowiednio aż 61 665 noclegów i 19,8 mln zł ich szacowanej wartości. A liczba imprez jest dużo mniejsza i wynosi 11.”

Najważniejsze pozyskane wydarzenia kongresowe, to:

European Psychiatry Association Congress 2019 (EPA) – doroczne spotkanie europejskich specjalistów z dziedziny psychiatrii. Na wydarzeniu, które odbyło się w EXPO XXI na początku kwietnia 2019 zarejestrowało sie 4 300 prelegentów, w większości z zagranicy.

European Design Awards 2019 (EDA), najważniejsza ceremonia rozdania nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie designu komunikacyjnego, której towarzyszy cykl międzynarodowych warsztatów i konferencji, wykładów, wystaw, spacerów po studiach graficznych czy pokazów filmowych – odbędzie się między 6 a 9 czerwca 2019.

W 2020 roku, w wyniku starań Warsaw CvB i EXPO XXI, odbędzie się Warszawie kongres World Small Animals Veterinary Association Congress 2019 (WSAVA), najważniejsze na świecie wydarzenie w dziedzinie medycyny weterynarii małych zwierząt.

W ramach tworzenia synergii z MROT po raz pierwszy w historii Warsaw CvB weźmie, wspólnie z Mazowiecką LOT, udział w Forum M&I w Szybeniku w Chorwacji – branżowym warsztacie dostawców i kupujących działających w obszarze przemysłu spotkań.