WorkTrips.com odnotował dziesięciokrotny wzrost obrotów w 2022. Cel na ten rok to 200 mln zł

fot. materiały prasowe WorkTrips.com

WorkTrips.com, polski startup, który opracował narzędzie do zarządzania podróżami służbowymi zwiększył swoje obroty dziesięciokrotnie rok do roku, do 40 mln zł. W tym roku firma bierze udział w programie rozwojowym grupy Emirates w Dubaju, a także rozpoczęła budowę sieci sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Od początku pandemii światowe wydatki na podróże służbowe spadły ponad dwukrotnie. Ale w 2022 r. zaczęła się odbudowa branży – Global Busienss Travel Assosciation szacuje wartość rynku już na prawie bilion dolarów.

„Okres pandemii, kiedy branża się zatrzymała, poświęciliśmy na planowanie strategii rozwoju i wdrażanie nowych funkcjonalności w naszym rozwiązaniu. Dzięki temu powrót podróży służbowych i naszą szansę wykorzystaliśmy perfekcyjnie. Nasze obroty zwiększyły się dziesięciokrotnie w stosunku do poprzedniego roku i osiągnęły 40 mln zł” – powiedział Michał Szeksztełło, współzałożyciel oraz dyrektor ds. rozwoju WorkTrips.com.

Plany na 2023

„Naszym celem na 2023 rok i kolejne jest szeroka ekspansja na rynki zagraniczne USA oraz Bliski Wschód i Afrykę Północną. Właśnie to ma pozwolić nam osiągnąć obrót na poziomie 200 mln złotych w tym roku” – mówi Szeksztełło.

W związku z tym do zespołu dołączył Piotr Bystrek, który zbuduje zespół sprzedażowy na rynek USA. Piotr ukończył Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet w Nowym Jorku. Koordynował projekty, komunikację i sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży rozwiązań SaaS oraz branży travel.

Na początku roku, WorkTrips.com otworzyło przedstawicielstwo w Dubaju i zostało zaproszone do programu rozwojowego grupy Emirates – Intelak. Obejmuje on trzymiesięczne działania dla wybranych uczestników, które dadzą im możliwości rozwoju i skalowania na rynku turystycznym na Bliskim Wschodzie.

Akceleracja w Dubaju już przynosi pierwsze efekty i kolejne usprawnienia. WorkTrips.com nawiązało współpracę z Travaxy – startupem, który pomaga organizować podróże dla osób z niepełnosprawnościami. Kolaboracja będzie polegała na połączeniu interfejsu WorkTrips.com z API Travaxy, który pozwoli bezpośrednio z narzędzia wybrać i zaplanować podróż dostosowaną do osoby z niepełnosprawnością.

ESG to przyszłość

„Raportowanie ESG to aktualnie jedne z największych wyzwań dla firm. Od tego zaczynają się teraz rozmowy biznesowe. Przedsiębiorstwa muszą być świadome zrównoważonego rozwoju i wdrażać narzędzia, które im w tym pomogą. A takim narzędziem jest WorkTrips.com” – mówi Filip Błoch.

Jest to istotne z tego powodu, że Komisja Europejska pracuje nad tym, aby od 2025 r. wszystkie firmy, które zatrudniają powyżej 250 osób, wdrożyły raportowanie ESG (propozycja Corporate Sustainability Reporting Directive, CSRD). Nad surowszymi wytycznymi raportowania ESG pracuje również SEC (United States Securities and Exchange Commission – Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd).

„Nasi użytkownicy już teraz mogą sprawdzić ilość wyemitowanego śladu węglowego podczas planowania podróży jakimkolwiek środkiem transportu. A już niedługo będzie to dostępne dla całego wyjazdu służbowego, uwzględniając również np. wpływ pobytu w hotelu na środowisko. Pracujemy nad tym, żeby nasi klienci mogli rozszerzyć parametry swoich polityk podróży, uwzględniając ilość pozostawianego śladu węglowego” – podsumowuje Maciej Stopierzyński, współzałożyciel i dyrektor ds. technicznych WorkTrips.com.

Startup Holitators zmienił się w WorkTrips.com