Wizzair – 100 milionow pasażerow

archiwum Wizzair

We wtorek pasażer nr 100 000 000 linii Wizzair skorzystał z usług przewoźnika lecąc na trasie z Londynu-Luton do Warszawy.

W ciągu 12 lat działalności przewoźnik obsłużył na całym świecie 100 milionów pasażerów. Linia Wizzair powstała w 2003 roku i zaczęłą działać na rynku lotniczym rok później. Przewoźnikdysponuje flotą 63 samolotów Airbus A320 latających z 22 baz na ponad 390 trasach łączących 113 kierunków w 38 krajach.

Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina, powiedział: “To dla nas ogromny zaszczyt, że akurat w Warszawie Wizzair świętuje swój wielki jubileusz. Odbieramy to jako dowód wielkiej wagi jaką przewoźnik ten przywiązuje do rynku polskiego i Lotniska Chopina jako jednej ze swoich najważniejszych baz. Dla nas również Wizzair jest bardzo ważnym partnerem: jest drugą największą linią lotniczą i należy do czołówki najdynamiczniej rozwijających się przewoźników.”

Obecnie w bazie Wizzair’a w Warszawie stacjonuje pięć samolotów typu A320, które obsługują bezpośrednie połączenia z 33 miastami w Europie. Od maja przyszłego roku przewoźnik zwiększy liczbę zbazowanych samolotów do sześciu. Dodatkowo dwa z dotychczas używanych A320 wymienione zostaną na nowe i większe samoloty typu A321. Planowane jest także uruchomienie czterech nowych tras lotniczych (Aberdeen, Bari, Bristol, Rejkiawik) i zwiększenie ofertowania na ośmiu dotychczas obsługiwanych trasach z Warszawy.

Michał Kaczmarzyk dodał: “Dostawianie dodatkowego samolotu w bazie i uruchamianie nowych kierunków z Lotniska Chopina przyjmujemy zawsze z ogromną radością. Poszerzanie oferty dogodnych połączeń z Warszawy i przybliżanie naszego miasta do świata to nasz strategiczny cel, nad którym codziennie ciężko pracujemy. Cieszymy się, że cele Wizzaira w tym przypadku pokrywają się z naszymi, bo nasze wspólne wysiłki dają ostatecznie korzyści naszym wspólnym klientom.”