Wizz Wir – 30 mln pasażerów w 12 miesięcy

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air przewiozła w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy ponad 30 milionów pasażerów. Liczba liczba operacji w Europie wzrosła o 24 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

W ramach największego rozwoju operacyjnego w historii Wizz Air, rozpoczętego na początku marca, przewoźnik dodaje łącznie 700 lotów tygodniowo i planuje dostawę 21 samolotów Airbus do europejskich baz w ciągu zaledwie 17 tygodni. Przewoźnik dodał 1 samolot do bazy w Katowicach, 1 do bazy we Wrocławiu i kolejny samolot do Bazy w Warszawie.

W czasie zaledwie ośmiu tygodni Wizz Air rozszerzył swoją europejską siatkę połączeń o 34 niskokosztowe trasy w i trzy nowe miejsca docelowe: Ateny w Grecji, Charków na Ukrainie i austriacką stolicę, Wiedeń. Linia lotnicza nadal inwestuje i rozwija swoją działalność w regionach, które obsługuje, stymulując rynek i tworząc nowe miejsca pracy dzięki ośmiu nowo rozmieszczonym samolotom Airbus w czterech bazach w Wielkiej Brytanii, Polsce i na Węgrzech. W Polsce przewoźnik w ciągu 2 miesięcy uruchomił 10 połączeń: z Katowic do Lwowa i Aten, z Poznania do Dortmundu i Reykjawiku, z Warszawy do Bordeaux z Wrocławia do Bari, Bazylei, Goeteborga, Porto oraz Kutaisi.

Sorina Ratz, p.o. dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedziała: “Jesteśmy dumni z nowego rekordu, który jest kolejnym ważnym kamieniem milowym w historii WIZZ. Ponad 30 milionów pasażerów podróżujących służbowo lub turystycznie skorzystało z oferty WIZZ w naszej rozległej i zróżnicowanej siatce połączeń. Wciąż jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się w Europie linią lotniczą, co roku odnotowując silny i stały dwucyfrowy wzrost, zapewniając jednocześnie naszym klientom jeszcze więcej możliwości podróżowania po naprawdę niskich cenach. Zachęcamy do poznawania naszej europejskiej siatki. Załoga Wizz Air serdecznie zaprasza Państwa na pokład.”