Wizz Air zoptymalizuje rozkłady lotów dzięki technologiom Sabie

archiwum Wizz Air

Lini lotnicza Wizz Air skorzysta z zaawansowanych technologii Sabre w celu optymalizacji złożonych procesów związanych z zarządzaniem i optymalizacją rozkładów połączeń lotniczych.

Wizz Air dołączył do ponad 80 linii lotniczych, które wdrożyły u siebie technologie Sabre w zakresie zarządzania i optymalizacji rozkładów lotów. Sabre AirVision Schedule Manager pozwala analitykom realizować realny harmonogram połączeń, który optymalizuje wykorzystanie przepustowości i połączeń pasażerskich, przy jednoczesnym przestrzeganiu ograniczeń.
Do tej pory rozwiązanie pomogło liniom lotniczym osiągnąć do 9 proc. przyrostowego zysku operacyjnego i do 12 proc. wzrostu wydajności.

George Michalopoulos, dyrektor handlowy Wizz Air, powiedział: „Wprowadzenie odpowiedniej technologii do planowania i ustalania harmonogramów ma znaczący wpływ na optymalizację przychodów i redukcję kosztów, a także na prowadzenie solidnej i wydajnej działalności. Kompleksowy pakiet Sabre zapewnia Wizz Air inteligentne i elastyczne możliwości potrzebne do wdrażania zoptymalizowanych rozkładów.”

Alessandro Ciancimino, wiceprezes ds. sprzedaży w Europie z działu Travel Solutions w Sabie, dodał: „Wizz Air ma ambitny plan rentownej ekspansji, dlatego potrzebował silnego partnera technologicznego. Pakiet technologii Sabre pomaga liniom lotniczym szybciej wprowadzać rozkłady na rynek, szybko reagować na zmieniające się warunki w czasie rzeczywistym i skuteczniej zarządzać rosnącą siecią połączeń.”