Wizz Air zapowiada kontynuację ekspansji w Warszawie i uruchamia nowe połączenie do Sewilli

fot. materiały prasowe

Wizz Air ogłosił dalszą ekspansję swojej bazy w Warszawie, gdzie dodaje kolejny samolot typu Airbus A321neo. Dodanie nowego samolotu do bazy na Lotnisku Chopina umożliwia uruchomienie kolejnego połączenia – z Warszawy do Sewilli w Hiszpanii oraz zwiększenie częstotliwości na 10 trasach.

Alokacja jeszcze jednego samolotu na Lotnisku Chopina w Warszawie, powiększy flotę Wizz Air w bazie do dziesięciu samolotów. Kolejny samolot pozwoli na zwiekszenie liczby tras z Warszawy do 58, wliczając w to uruchomienie Sewilli ze stolicy Polski. Ponadto dodatkowa przepustowość pozwala Wizz Air na zwiększenie częstotliwości lotów z Lotniska Chopina do: Barcelony, Katanii, Kopenhagi, Korfu, Heraklionu, Larnaki, Lizbony, Mediolanu, Rzymu i Tel Awiwu.

“Cieszymy się, że rozwijamy się w Warszawie, demonstrując nasze zaangażowanie w polską stolicę, gdzie jesteśmy numerem jeden wśród przewoźników Ultra Low Cost pod względem liczby miejsc w nadchodzącym sezonie letnim i gdzie dodajemy dodatkowy samolot zaledwie kilka miesięcy po alokacji poprzedniego. Od maja 2023 roku baza Wizz na Lotnisku Chopina będzie składać się z 10. samolotów. Pozwala to nam na dalsze wzmacnianie oferty Wizz, dając polskim klientom możliwość podróżowania łącznie na 179 trasach do 27 krajów” – powiedział Roland Tischner, Officer Wizz Air Hungary Operations.

Wizz Air połączy Poznań z Kutaisi w Gruzji