Wizz Air z nowym rekordem. Ponad 60 mln pasażerów w 2023

fot. Wizz Air

Wizz Air świętuje swój rekord, przewożąc 60,3 milionów pasażerów w roku kalendarzowym 2023 (w okresie od stycznia do grudnia) co oznacza wzrost rok do roku o 32 proc. W ciągu ostatniego roku Wizz Air rozbudowywał swoją siatkę połączeń, dodając 138 nowych tras do 14 miejsc w Europie i poza nią.

Linia odebrała 32 nowe samoloty typu Airbus A321 NEO, zwiększając liczebność swojej floty do 195. W 2023 roku przewoźnik świętował także – 100 mln pasażerów przewiezionych w Polsce od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku.

W Polsce usługi Wizz Air wybrało ponad 11 milionów pasażerów. W ubiegłym roku przewoźnik kontynuował ekspansje w Europie i poza nią, a także zobowiązał się do rozwoju i dywersyfikacji polskiej siatki połączeń. Obecnie linia obsługuje 179 tras z całego kraju. Potwierdzając swoje stałe zaangażowanie oraz inwestycje na rynku, Wizz Air uruchomił 23 nowe trasy z lotnisk w Polsce do takich miejsc docelowych jak:  Bilbao, Kopenhaga, Kutaisi, Lyon, Madera, Malaga, Sewilla, Tirana, Walencja i inne.

Rozszerzanie floty, nowe kierunki, czyli stały rozwój linii

Wizz Air świętował także dodanie kolejnych samolotów do swojej floty (Gdańsk i Warszawa). Linia zainaugurowała operacje lotniska w Radomiu uruchamiając połączenia do Larnaki i stale wzmacnia swoją pozycję na lotnisku Chopina w Warszawie, ogłaszając w ostatnim czasie dodanie 12. samolotu do swojej stołecznej bazy. Od początku działalności w Polsce, Wizz Air regularnie prowadzi spotkania rekrutacyjne dla personelu pokładowego i pilotów w Polsce, ponieważ rozwój linii wymaga coraz większej liczby pracowników bezpośrednio zatrudnionych przez w Wizz.

Oprócz odnawiania floty, Wizz Air stale pracuje nad projektami mającymi na celu zmniejszenie zużycia paliwa. Ultranowoczesna i wydajna flota pomaga umocnić pozycję Wizz Air jako jednej z najbardziej zrównoważonych linii lotniczych na świecie, której celem jest zmniejszenie intensywności emisji dwutlenku węgla na pasażerokilometr o 25 proc. do końca dekady.

„Rok 2023 był udany dla naszej działalności w Polsce i jesteśmy dumni z osiągniętych wyników. W tym roku przewieźliśmy rekordową liczbę 11,2 mln pasażerów do i z Polski oraz świętowaliśmy historyczny kamień milowy, jakim jest przewiezienie w sumie 100 mln pasażerów w Polsce od początku naszej działalności w 2004. W 2023 roku uruchomiliśmy 23 nowe niskokosztowe połączenia, ogłosiliśmy dodanie ósmego samolotu w Gdańsku i 12. na Lotnisku Chopina w Warszawie, rozpoczęliśmy działalność w Radomiu i stale oferujemy pracę w dla pilotów oraz personelu pokładowego. Niezmiennie zależy nam na rozwoju na naszym kluczowym rynku – w Polsce – oferując najniższe możliwe ceny i wysoką jakość usług. Nasza polska załoga zaprasza na pokład” – mówi Sasha Vislaus, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Wizz Air uruchamia nowe połączenie z Katowic do Brukseli