Wizz Air uznany jako linia roku w kategorii zrównoważonego rozwoju EMEA

fot. archiwum Wizz Air

Wizz Air został nazwany lotniczą grupą roku w kategorii zrównoważony rozwój podczas CAPA Asia Aviation Summit i Sustainability Expo w Singapurze. Przewoźnik został także uznany lotniczą linią roku w obszarze zrównoważonego rozwoju EMEA.

Nagrody CAPA za zrównoważony rozwój, przyznawane są liniom lotniczym i portom lotniczym, które stawiają zmiany klimatyczne na pierwszym miejscu w swojej działalności i dążą do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Nagrody są niezależnie badane przez analityków CAPA i strategów redukcji emisji dwutlenku węgla, Envest Global. CAPA, część Aviation Week Network, jest jednym z najbardziej zaufanych na świecie źródeł informacji o rynku dla branży lotniczej i turystycznej.

Wizz Air szczyci się najniższym poziomem emisji CO2 na pasażerokilometr w Europie i zobowiązuje się do dalszej redukcji emisji CO2 o 25 proc. do 2030 roku. W ramach ambitnego planu rewitalizacji floty linia stale dodaje nowe samoloty typu Airbus A321neo i obecnie obsługuje jedną z najmłodszych i najbardziej paliwooszczędnych flot na świecie, ze średnią wieku 4,6 lat.

Wizz Air jest największym operatorem Airbusa A321neo w Europie i ma jedną z największych na świecie ksiąg zamówień obejmujących ponad 370 najnowocześniejszych samolotów typu Airbus A321neo, które pomogą linii w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju. Oprócz odnowienia floty, zespoły operacyjne stale pracują nad inicjatywami dotyczącymi udoskonalania i efektywności paliwowej.

“Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tego prestiżowego wyróżnienia przez CAPA, uznając Wizz Air za najbardziej przyjazną dla środowiska linię lotniczą nie tylko w Europie, ale także na całym świecie. Jeśli chodzi o dekarbonizację lotnictwa, Wizz Air skupia się na technologii i innowacjach dostępnych tu i teraz. Jesteśmy przekonani, że inwestując w najnowocześniejsze samoloty i silniki, będziemy w stanie stale zmniejszać ślad węglowy pasażerów i zapewniać docelowy spadek intensywności emisji CO2 do 2030 roku i później. Dokładamy wszelkich starań, aby Wizz Air był najbardziej ekologicznym wyborem podróży lotniczych” – powiedział József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

Wizz Air uruchamia cztery nowe trasy z Polski do Werony i Malagi