Wizz Air stawia na Wrocław

archiwum Lotniska we Wrocławiu

Wrocławska baza operacyjna powiększy się o drugi Airbus A320 Wizz Air. W rozkładzie lotów na wiosnę-lato 2018 z Wrocławia znajdą się 4 nowe kierunki obslugiwane przez Wizz Air.

Od końca marca z Wrocławia Wizz Air poleci do Porto w Portugalii (dwa razy w tygodniu), Kutaisi w Gruzji (dwa razy w tygodniu), Bazylei Miluza w Szwajcarii (trzy razy w tygodniu) i Göteborgu w Szwecji (dwa razy w tygodniu). Zwiększy się w związku z tym liczba operacji – tygodniowo przybędzie  ich 16 (poza nowościami, dodatkowe rejsy dojdą na trasach do Londynu Luton, Eindhoven, Lwowa, Rejkiawiku). W Porcie Lotniczym Wrocław na stałe stacjonować będzie kolejny Airbus A320.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Linie Wizz Air to nasz bardzo ważny partner, który sukcesywnie rozwija swoją działalność we Wrocławiu. Przewoźnik dostrzega potencjał miasta i inwestuje w infrastrukturę. Rozwój bazy operacyjnej oznacza długofalową rozbudową siatki połączeń z naszego lotniska. Nowe kierunki znakomicie uzupełnią ofertę lotów z Wrocławia. Jestem przekonany, że okażą się hitem lata 2018 i powtórzą sukces ostatnich nowości przewoźnika.”

Johan Eidhagen, członek zarządu ds. marketingu w Wizz Air, dodał: „Umieszczenie drugiego samolotu na lotnisku we Wrocławiu podwoi liczbę członków naszego zespołu w tutejszej bazie oraz spowoduje rozwój naszej oferty niskokosztowych lotów o 60 proc. na Dolnym Śląsku. Jesteśmy przekonani, że nasze cztery nowe trasy szybko zyskają popularność wśród klientów we Wrocławiu, a nasza rozbudowana oferta niskokosztowych podróży spowoduje zwiększenie ruchu turystycznego w regionie, pozytywnie wpływając na lokalną gospodarkę.”

Bilety na nowe trasy od dziś przez najbliższe dwa tygodnie będą dostępne wyłącznie dla członków WIZZ Discount Club, a od 21 września 2017 roku trafią do regularnej sprzedaży. Bilety na sezon letni 2018 oraz na nowe połączenia można rezerwować już od 59 zł na stronie wizzair.com.

W sierpniu linie Wizz Air ogłosiły, że 2 listopada uruchamiają połączenia do Agadiru (Maroko). Samoloty na tej trasie będą latały w każdy czwartek. Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie internetowej przewoźnika. Od obecnego sezonu (lato 2017) podróżni latają z kolei do Lwowa i Reykjavíku. W sierpniu średnie wypełnienie samolotów na tych trasach wynosiło odpowiednio 88,3 proc. i 88,7 proc.. To bardzo dobre wyniki dla połączeń, które działają dopiero od kilku miesięcy.

Wizz Air jest związany z wrocławskim lotniskiem od 2006 roku. Wtedy uruchomił swoje pierwsze połączenie do Dortmundu. Od tego czasu z jego usług we Wrocławiu skorzystało ponad 2,7 mln pasażerów. Cztery lata później przewoźnik otworzył we Wrocławiu swoją bazę operacyjną z samolotem Airbus A320. W 2016 roku świętował we Wrocławiu swojego 45-milionowego pasażera w Polsce. Obecnie Wizz Air lata z Wrocławia w 10 kierunkach. Najwięcej przelotów oferuje do Wielkiej Brytanii (Londyn Luton, Doncaster Sheffield i Birmingham). Przewoźnik proponuje również dwa skandynawskie połączenia (Oslo Torp i Sztokholm Skavsta) i dwa – niezwykle popularne – na Ukrainę (wspomniany Lwów i Kijów). Siatkę uzupełniają wspomniany wcześniej Reykjavik, a także Dortmund i Eindhoven. Wraz z ogłoszonymi właśnie trasami w lecie 2018 zaproponuje pasażerom 15 kierunków.

Rekordowo zapowiada się zimowy rozkład lotów (wchodzi w życie pod koniec października). Agadir w Maroko to jedna z wielu nowości w nadchodzącej siatce. Od końca października podróżni polecą z Wrocławia również do Palermo, Neapolu, Edynburga, Leeds Bradford, Oslo (Torp), Tel Awiwu, Brukseli (Charleroi) i Gdańska. Dodatkowo pojawi się wyczekiwane połączenie do Zurychu oraz zwiększy się liczba rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem.