Wizz Air startuje z Poznania do Kijowa

archiwum Wizz Air

Połączenie WIZZ będzie działać od 25 sierpnia, a loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki. Kijów to drugie po Lwowie miasto na Ukrainie, do którego można polecieć z Poznania.
 

Pierwszy start w piątek 25.08. o godzinie 21.55

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, powiedział: „Zabiegałem o to od dawna, bo obecnie w naszym mieście ze wszystkich mniejszości właśnie Ukraińcy stanowią najliczniejszą grupę. Połączenie z tym krajem ma bardzo istotne znaczenie dla wielkopolskich przedsiębiorców, z uwagi na duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych, pracowników.”

Prezes Lotniska Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski, dodał: „Poznań to bardzo ważny ośrodek biznesowy i kulturowy. Dlatego zwłaszcza połączenia linii regularnych to połączenia, które chcielibyśmy widzieć nie tylko, jako te turystyczne czy biznesowe  o charakterze wyjazdowym, ale zależy nam oraz władzom miasta, aby był to także ruch przyjazdowy. Chcemy, aby coraz więcej mieszkańców, na przykład Ukrainy, do której właśnie uruchamiamy już drugie takie połączenie teraz do Kijowa po Lwowie, lecz także Izraela czy Grecji oraz Norwegii odnajdowało tu, w Poznaniu, swój start w biznesie czy po prostu oddech od tamtej codzienności.”

Inauguracji lotu do Kijowa będzie towarzyszył skromny event na lotnisku w Poznaniu. 25 sierpnia w godzinach 13.00-15.00 szef kuchni jednej z poznańskich restauracji, „na żywo” przygotuje jedno z dań kuchni ukraińskiej, którym następnie poczęstiwani zostana przebywający na lotnisku pasażerowie.
W sobotę 26.08. na terenach MTP odbędzie się impreza „Poznań zrzuca kilogramy”, podczas której także będzie promowane to nowe połączenie.