Wizz Air poleci z Lublina do Liverpoolu

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air świętująca rocznicę bazy w Lublionie ogłosiła, że do 21 maja 2017 roku uruchomi połączenie z do Liverpoolu.

Loty odbywać się będą 2 razy w tygodniu. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 89 zł.
W 2015 roku Wizz Air przewiózł 175 tys. pasażerów na trasach z i do Lublina wspierając jednocześnie ponad 130 lokalnych miejsc pracy. W 2016 roku przewoźnik oferuje ponad 300 tys. miejsc w lubelskiej siatce połączeń, co stanowi 57 proc. wzrost w porównaniu do poprzedniego roku.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Lublinie, Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air, powiedział: “Od pierwszego lotu WIZZ z lotniska w Lublinie w 2012 roku przewieźliśmy ponad pół miliona pasażerów na naszych trasach w lubelskiej siatce połączeń. W 2015 roku rozpoczęła działalność nasza baza, co przyczyniło się do wzrostu zatrudnienia w regionie oraz umożliwiło niskokosztowe podróżowanie jeszcze większej liczbie Polaków. Z wielką radością świętujemy dzisiaj pierwsze urodziny naszej bazy i ogłaszamy nową destynację z Lublina – Liverpool. Jesteśmy przekonani, że kolejne połączenie do Wielkiej Brytanii zyska popularność wśród naszych klientów. Z wielkim zaangażowaniem działamy na rzecz naszych klientów w Lublinie i mamy nadzieję na kontynuację naszej owocnej współpracy z tutejszym lotniskiem.”

Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin, dodał: “Pierwszy rok działalności bazy Wizz Air w Lublinie oceniam bardzo pozytywnie. Wizz Air jest naszym głównym, stabilnym partnerem w rozwoju siatki tanich połączeń lotniczych.
Dzisiejsza decyzja o uruchomieniu kolejnej, siódmej trasy z naszego lotniska, do Liverpoolu potwierdza potencjał naszego rynku i jest to kolejny krok w naszej długofalowej współpracy, która – chciałbym przypomnieć – rozpoczęła się z chwilą ogłoszenia pierwszych tras z Lublina ponad 4 lata temu. Sądzimy, że loty do Liverpoolu, podobnie jak inne połączenia Wizz Air, będą cieszyły się dużą popularnością nie tylko wśród Polaków mieszkających i pracujących w tamtym rejonie, ale także wśród turystów z Wielkiej Brytanii. Rozkład lotów tego połączenia jest bowiem idealny do zorganizowania kilkudniowego wypadu do Lublina i innych atrakcyjnych miejsc w naszym regionie.”