Wizz Air połączył Katowice z Fuerteventura

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air zainaugurowała dzisiaj loty na nowej trasie z Katowic na Wyspy Kanaryjskie. Najnowsze połączenie WIZZ między Katowicami, a Fuertaventurą będzie odbywać się raz w tygodniu w czwartki.

Poza Fuerteventurą, z lotniska w Pyrzowicach pasażerowie polecią między innymi do: Alghero, Burgas, Castellón, Lizbony, Malagi, Podgoricy, Porto, Santander, Splitu czy na Teneryfę.

W 2018 roku na trasach z i do Pyrzowic Wizz Air przewiózł 2,13 mln podróżnych. Obecnie z Katowic Wizz Air oferuje 41 tras do 19 krajów.

Fuerteventura jest jedną z czterech, nowych tras w tegorocznej letniej siatce połączeń Wizz Air z Katowice Airport. Już w czerwcu przewoźnik uruchomi połączenia do Santander i Castellón w Hiszpanii, a we wrześniu do Ålesund w Norwegii.

András Radó, manager ds. komunikacji w Wizz Air, powiedział: “Z ogromną radością uruchamiamy dziś wyjątkową trasę z Katowic na Wyspy Kanaryjskie. Zarówno inaugurowana dziś Fuertaventura, jak i Teneryfa są niezwykle atrakcyjnymi kierunkami. Swoją popularność zawdzięczają łagodnemu przez cały rok klimatowi oraz ośrodkom wczasowym przyjaznym rodzinom. Wraz z ogłoszonymi ostatnio połączeniami do Castellón i Santander, nasi pasażerowie podróżujący z Katowic mają szeroki wybór miejsc, do których mogą wybrać się na niezapomniane wakazcje. Bilety na nowe połączenia na Wyspy Kanaryjskie dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Nasza polska załoga* serdecznie zaprasza Państwa na pokład.”