Wizz Air połączy Katowice z Ibizą, Maderą i Tiraną

fot. Piotr Adamczyk

Linia lotnicza Wizz Air zapowiedziała, że najbliższym sezonie letnim uruchomi trzy nowe trasy z lotniska w Katowicach: na Ibizę, Maderę i do Tirany.

15 czerwca wystartuje połączenie na hiszpańską Ibizę – rejsy będą obsługiwane raz w tygodniu, w środę.

Dzień później Wizz Air po raz pierwszy poleci z Pyrzowic do Tirany – trasa do stolicy Albanii będzie początkowo obsługiwana we czwartki oraz niedziele, a od 4 lipca w poniedziałki i piątki.

Z kolei 18 czerwca 2022 roku przewoźnik zainauguruje połączenie na portugalską Maderę. Loty na tym kierunku będą dostępne we wtorki i soboty. Będzie to jedyna trasa Wizz Aira z polskiego lotniska na Maderę.

W ramach rozkładu „Lato 2022” Wizz Air jest w Pyrzowicach liderem jeśli chodzi o liczbę tras regularnych, w sumie oferuje ich 37 do 19 państw. Najwięcej do Hiszpanii (Barcelona, Castellon, Fuerteventura, Ibiza, Majorka, Malaga, Teneryfa), Włoch (Alghero, Katania, Mediolan-Bergamo, Neapol, Rzym-Fiumicino), Wielkiej Brytanii (Bristol, Doncaster-Sheffield, Liveropool, Londyn-Luton), Norwegii (Bergen, Stavanger, Oslo-Torp), Grecji (Ateny, Korfu), Niemiec (Dortmund, Kolonia-Bonn), Szwecji (Malmo, Sztokholm Skavsta), Albanii (Tirana), Bułgarii (Burgas), Chorwacji (Split), Cypru (Larnaca), Czarnogóry (Podgorica), Gruzji (Kutaisi), Holandii (Eindhoven), Islandii (Reykjavik), Izraela (Tel Aviv), Malty, Portugalii (Madera) oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Abu Zabi).

Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport, powiedział: „„Po trudnych dwóch latach, w trakcie których pandemia koronawirusa mocno stłumiła funkcjonowanie branży lotniczej, Wizz Air znowu rozwija siatkę połączeń z Katowice Airport. Pyrzowickie lotnisko ma duży potencjał wylotowy, pasażerowie chętnie korzystają z regularnych kierunków w ciepłe miejsca na południu i zachodzie Europy. W oparciu o te trasy samodzielnie organizują wyjazdy wakacyjne – to coraz popularniejszy trend. Dlatego jestem przekonany, że nowe pyrzowickie połączenia Wizz Aira będą komercyjnym sukcesem.”

Wizz Air bazę w Katowice Airport prowadzi nieprzerwanie od maja 2004 roku. Pyrzowice to pierwsze lotnisko bazowe w historii tej linii, tutaj przewoźnik umieścił swojego pierwszego Airbusa A320 i stąd wykonał pierwszy komercyjny rejs, którym był lot do Londynu-Luton. W trakcie niemal 18 lat funkcjonowania bazy, Wizz Air przewiózł z i do Pyrzowic 21,7 mln podróżnych, a jego Airbusy A320 i A321 wykonały tutaj ponad 147 tysięcy startów i lądowań.

Lotnisko w Katowicach – prawie 190 tys. pasażerów w marcu