Wizz Air połączy Katowice z Erywaniem

fot. Piotr Adamczyk

Linia lotnicza Wizz Air uruchomi od 29 kwietnia nowe połączenie z Katowice Airport do Erywania – stolicy Armenii. Kierunek obsługiwany będzie dwa razy w tygodniu, początkowo w każdą środę i sobotę, a od drugiej połowy czerwca w środy i niedziele. Trasę zaplanowano jako całoroczną.

Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, powiedział: „Cieszymy się, że Wizz Air ciągle rozwija swoją ofertę z pyrzowickiego lotniska. Katowice Airport będą jedynym portem regionalnym w Polsce z trasą do stolicy Armenii. Warto podkreślić, że to drugie połączenie Wizz Aira z Pyrzowic na Kaukaz. Od maja 2013 roku przewoźnik oferuje z naszego lotniska loty do Kutaisi w Gruzji. Jestem przekonany, że trasa do Erywania będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem m.in. wśród Ormian mieszkających i pracujących w Polsce.”

W sezonie „Lato 2023” linia lotnicza Wizz Air oferuje aktualnie z Katowice Airport 33 kierunki do 20 państw, w tym do Albanii (Tirana), Armenii (Erywań), Bułgarii (Burgas), Chorwacji (Split), Cypru (Larnaka), Czarnogóry (Podgorica), Grecji (Ateny i Korfu), Gruzji (Kutaisi), Hiszpanii (Barcelona, Castellon, Fuerteventura, Ibiza, Majorka, Malaga i Teneryfa), Holandii (Eindhoven), Islandii (Keflavík), Izraela (Tel Awiw), na Maltę, do Niemiec (Dortmund), Norwegii (Bergen, Oslo-Torp), Portugalii (Madera), Szwecji (Malmo), Wielkiej Brytanii (Bristol, Liverpool, Londyn-Luton, Leeds-Bradfort), Włoch (Katania, Neapol, Rzym-Ciampino) i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Abu Zabi). Wizz Air obecny jest na pyrzowickim lotnisku od maja 2004 roku. Od tego czasu na trasach z i do Katowice Airport przewiózł ponad 23 miliony podróżnych.