Wizz Air otwiera siódmą bazę we Włoszech

fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła otwarcie swojej siódmej włoskiej bazy na lotnisku Marco Polo w Wenecji. Będą tam zbazowane dwa samoloty typu Airbus A321neo a z Wenecji Wizz Air uruchomi 4 nowe połączenia krajowe i 12 międzynarodowych do 9 krajów.

Wizz Air rozpoczął loty do Włoch w 2004 roku i od tego czasu przewiózł ponad 40 milionów pasażerów do i z Włoch na ponad 200 trasach.

Utworzenie w Wenecji najnowszej, 7. bazy Wizz Air we Włoszech, poprzedzone uruchomieniem baz w sześciu innych włoskich miastach: Mediolanie (Malpensa), Katanii, Palermo, Bari, Neapolu i Rzymie (Fiumicino) w ciągu zaledwie jednego roku, stanowi zaangażowanie linii Wizz Air we włoski rynek.

Otwarcie nowej bazy w Wenecji nie tylko przyniesie większy wzrost gospodarczy w regionie, ale także przyczyni się do stworzenia ponad 70 nowych, bezpośrednich miejsc pracy w linii lotniczej i ponad 800 miejsc pracy w powiązanych branżach. 2 samoloty typu Airbus A321neo będą obsługiwać operacje na 16 trasach do Cagliari, Neapolu, Lamezia Terme, Lampedusy, Casablanki, Reykjaviku, Mykonos, Santorini, Fuerteventury, Teneryfy, Palmy, Tallina, Londynu Luton, Tel Awiwu, Pragi i Sharm el Szejk. Wizz Air obsługuje już 10 połączeń z lotniska Marco Polo w Wenecji do Katanii, Tirany, Kiszyniowa, Skopje, Bukaresztu, Kluż-Napoki, Jassy, Timisoary, Sankt Petersburga i Kijowa Zhulyany.

Robert Carey, prezes Wizz Air Group, powiedział: „Z przyjemnością ogłaszam utworzenie bazy Wizz Air na lotnisku Marco Polo w Wenecji. To kolejny ważny kamień milowy dla WIZZ, jak również dla naszych pasażerów w regionie. Dzięki 16 nowym połączeniom do 9 krajów, w oparciu o nasze istniejące 10 tras do 7 krajów, demonstrujemy stałe zaangażowanie we Włoszech, rozwijając naszą włoską siatkę połączeń krajowych i międzynarodowych.

Dwa nowe, nowoczesne i przyjazne dla środowiska oraz o 50 proc. mniej hałaśliwe samoloty Airbus A321neo zapewnią Wizz Air ochronę klejnotów Wenecji i sąsiednich obszarów. Nasza załoga nie może się doczekać, aby z uśmiechem powitać pierwszych pasażerów na pokładzie naszego samolotu.”

Wizz Air otwiera szóstą bazę we Włoszech