Wizz Air otwiera bazę na Cyprze

Wizz Air otwiera bazę w Larnace
Samolot w barwach Wizz Air/fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła otwarcie w lipcu swojej bazy w Larnace na Cyprze. Będzie tam dysponować 2 samolotami typu Airbus A320. Wraz z ogłoszeniem nowej bazy, Wizz Air ogłasza 10 nowych połączeń do 6 krajów z Larnaki.

W 2019 roku ponad 800 tysięcy pasażerów skorzystało z oferty przewoźnika w cypryjskiej siatce połączeń. Larnaka będzie 28. bazą Wizz Air.

2 samoloty Airbus A320 będą realizować loty na 10 nowych trasach do Aten, Salonik, Billund, Kopenhagi, Dortmundu, Memmingen, Karlsruhe/Baden Baden, Suczawy, Turku oraz Wrocławia. W sumie w ofercie Wizz Air z Larnaki jest milion miejsc w sprzedaży w 2020 roku.

József Váradi, prezes grupy Wizz Air, powiedział: „Po 10 latach istnienia w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Larnace, mogę z przyjemnością ogłosić tutaj otwarcie naszej najnowszej bazy. Widzimy potencjał i zapotrzebowanie na niskokosztowej podróże na Cyprze, który jest jednym z najbardziej popularnych i najszybciej rozwijających się kierunków turystycznych. Z zaangażowaniem zamierzamy nadal rozwijać tu naszą działalność oferując jeszcze więcej przystępnych możliwości podróży z i do Larnaki przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Nasze najnowocześniejsze samoloty Airbus A320 i A321 neo, a także ulepszone środki ochronne zapewnią podróżującym najlepsze możliwe warunki sanitarne. Wizz Air to linia z najmłodszą i najbardziej wydajną ekonomicznie flotę samolotów o najniższym śladzie środowiskowym w Europie. Mając na uwadze powyższe, jestem pewien, że Wizz Air wywrze głęboki wpływ na rozwój gospodarczy Cypru i rozwój jego branży turystycznej ”.