Wizz Air: nowy Airbus A321neo trafi do Rumuni

fot. materiały prasowe

Wizz Air świętuje dostawę 160. samolotu Airbus, który będzie wspierać operacje na międzynarodowym lotnisku Henri Coanda w Bukareszcie w Rumunii. Nowy samolot podkreśla stałe zaangażowanie przewoźnika w zrównoważony rozwój.

Nowy Airbus A321neo, który dołącza do floty Wizz Air, wykorzystuje najnowsze technologie i oferuje znaczące korzyści dla środowiska, przy prawie 50 proc. redukcji emisji hałasu, 20 proc. redukcji zużycia paliwa i 50 proc. redukcji emisji tlenków azotu. Nowoczesna i wydajna flota samolotów Wizz Air jest jedną z najmłodszych na świecie, ze średnią wieku 4,74 lat, a nowy samolot umacnia pozycję Wizz Air jako jednej z najbardziej ekologicznych linii lotniczych.

Dostawa potwierdza zaangażowanie Wizz Air w potrojenie wielkości swojej floty do końca dekady. Wizz Air ma największy portfel zamówień na ponad 411 najnowocześniejszych samolotów z rodziny Airbus A320, co umożliwi linii dalsze zmniejszenie wpływu na środowisko o 25 proc. na pasażerokilometr do 2030 roku.

„Cieszymy się, że możemy powitać 160. samolot w naszej flocie, co wspiera ambitną strategię Wizz, aby do 2030 r. stać się linią lotniczą posiadającą 500 samolotów Airbus, jednocześnie umacniając nasze referencje w zakresie zrównoważonego rozwoju. Nasza stale rosnąca flota ultranowoczesnych, wydajnych i zrównoważonych samolotów pozwoli nam obsłużyć większą liczbę pasażerów, umożliwiając im podróże do najbardziej ekscytujących miejsc w Europie i poza nią“ – powiedziała Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej.

Wizz Air Abu Zabi poleci z Abu Zabi na Malediwy i do Kuwejtu