Wizz Air Abu Zabi poleci z Abu Zabi na Malediwy i do Kuwejtu

fot. archiwum Wizz Air

Linia Wizz Air Abu Zabi, niskokosztowa linia narodowa ZEA, ogłosiła dzisiaj uruchomienie 2 nowych tras z Abu Zabi: na Malediwy i do Kuwejtu. Loty na Malediwy rozpoczną się 4 października, zaś do Kuwejtu – od 30 października.

Nowe trasy będą obsługiwane przez najnowszy samolot Airbus 321 Neo, który ma dołączyć do narodowej floty Wizz Air Abu Zabi w drugiej połowie roku

Loty z Abu Zabi do Male, gdzie znajduje się główne międzynarodowe lotnisko na Malediwach, Wizz Air będzie realizować od października cztery razy w tygodniu: we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę. Loty do Kuwejtu będą odbywać się z Abu Zabi codziennie.

Po dodaniu nowych połączeń, Wizz Air Abu Zabi będzie latać w sumie do 34 miejsc w odległości maksymalnie do pięciu godzin lotu z Abu Zabi. Piąty samolot we flocie oznacza, że loty do Kuwejtu i na Malediwy będą odbywać się na pokładzie nowego samolotu typu Airbus A321neo, który zostawia najniższy ślad środowiskowy.

Owain Jones, Development Officer w Wizz Air powiedział: „Ogłoszenie dwóch nowych tras Wizz Air Abu Zabi jest dowodem naszego zaangażowania we wspieranie branży podróżniczej i turystycznej ZEA łącząc stolicę z wieloma popularnymi wakacyjnymi kierunkami w regionie i na całym świecie. Dołączenie piątego Airbusa w październiku wzmocni połączenia z krajami sąsiadującymi w całej Radzie Krajów Zatoki dzięki lotom do Kuwejtu i umożliwi dostęp do lotów na Malediwy. Z radością otwieramy połączenie na Malediwy, które znajdują się wysoko na liście miejsc do odwiedzenia niemal każdego podróżnika. Załoga WIZZ serdecznie zaprasza Państwa na pokład samolotów naszej młodej i zielonej floty.”