Wizz Air najbardziej zrównoważoną niskokosztową linią lotniczą

fot. archiwum Wizz Air

Przewoźnik został uznany za najbardziej zrównoważoną niskokosztową linię lotniczą podczas World Finance Sustainability Awards 2022. Linia lotnicza w dalszym ciągu stawia na ekologiczne rozwiązania w swojej działalności biznesowej.

World Finance pogratulował zwycięzcom za wsparcie w prowadzeniu do zmian, a w szczególności pochwalił stałe zaangażowanie Wizz Air w zrównoważony rozwój, wyróżniając program odnowy floty oraz inicjatywy dotyczące oszczędzania paliwa. Linia lotnicza jest dumna z najniższej emisji dwutlenku węgla na pasażerokilometr w Europie i zobowiązała się do dalszej redukcji emisji o 25 proc. do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 2019 r.

Niższy poziom emisji hałasu i redukcja emisji tlenku azotu

Integralnym elementem strategii zrównoważonego rozwoju Wizz Air jest flota samolotów Airbus, która jest jedną z najmłodszych w Europie i obecnie składa się ze 154 samolotów o średnim wieku 4,93 lat. Wykorzystując najnowsze technologie w lotnictwie, samolot Airbus A321neo oferuje 50 proc. redukcję emisji hałasu, 20 proc. redukcję zużycia paliwa i 50 proc. redukcję emisji tlenku azotu w porównaniu z wcześniejszymi modelami samolotów. Wizz Air podpisał również niedawno protokół ustaleń z firmą Airbus, aby zbadać potencjał wysoce wydajnych i niskokosztowych operacji napędzanych wodorem.

Po raz czwarty, World Finance Sustainability Awards nagradza firmy, które stawiają ekologiczne wartości na pierwszym miejscu. Nagrody dotyczą trzydziestu różnych segmentów branżowych, obejmując sektory od opieki zdrowotnej, przez walutę cyfrową, po lotnictwo.

„Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy uznani za najbardziej zrównoważoną niskokosztową linię lotniczą w konkursie World Finance Sustainability Awards – świadectwo naszego stałego zaangażowania w zrównoważony rozwój. Pozostajemy zaangażowani w naszą strategię i nadal inwestujemy w najnowocześniejsze technologie, torując drogę do jeszcze bardziej zrównoważonych podróży lotniczych. Dajemy przykład w branży. W rzeczywistości, gdyby każda linia lotnicza była tak wydajna, jak Wizz Air, europejskie emisje dwutlenku węgla z lotnictwa zmniejszyłyby się o 34 proc.. Wraz z naszą nowoczesną flotą, inicjatywami oszczędzania paliwa i inwestycjami w technologię zapewniamy, że Wizz Air jest najbardziej ekologicznym wyborem podróży lotniczych” – skomentował Johan Eidhagen, Chief People & ESG Officer w Wizz Air.

Wizz Air zaprasza pilotów na spotkanie rekrutacyjne w Warszawie