Wizz Air – Maria Kyriacou dyrektorem niewykonawczym

materiały prasowe

Wizz Air Holding ogłasił mianowanie Marii Kyriacou do Zarządu Firmy jako niezależnego dyrektora niewykonawczego. Nominacja obowiązuje od 25 września 2018 roku.

Maria Kyriacou posiada obywatelstwa brytyjskie i cypryjskie. Obecnie jest prezesem International ITV Studios, części ITV plc. Nadzoruje firmy produkcyjne ITV Studios w Europie i Australii, a także rozwijającą się filię w Stanach Zjednoczonych i międzynarodową część zajmującą się dystrybucją, ITV Studios Global Entertainment (ITVS GE).

Maria Kyriacou rozpoczęła karierę w dziale audytu i doradztwa firmy PwC, a następnie dołączyła do zespołu finansowego The Walt Disney Company. Przez 15 lat zajmowała szereg stanowisk w firmie.

Najwyższą pozycją było stanowisko wiceprezesa ds. dystrubucji mediów cyfrowych EMEA. W 2010 roku, została zatrudniona w ITV Studios jako dyrektor zarządzająca w sektorze Global Entertainment, a następnie jako dyrektor zarządzająca działu Global Entertainment and Rest of World Studios. W 2016 roku awansowała na stanowisko, które aktualnie obejmuje prowadząc wielodyscyplinarny zespół kierowniczy.

Jednocześnie, Thierry de Preux, dyrektor firmy przechodzi na emeryturę ze skutkiem natychmiastowym po sześcioletniej pracy. W tym czasie był również członkiem komisji ds. wynagrodzeń.

Maria Kyriacou została mianowana na dodatkowego członka komisji ds. wynagrodzeń ze skutkiem od 25 września 2018 roku.

Przewodniczący William A. Franke, powiedział: “Cieszę się, że Maria Kyriacou zgodziła się dołączyć do Zarządu Wizz Air. Wizz Air zawsze koncentrował działania wokół cyfrowych rozwiązań, a ponad 96 proc. sprzedaży odbywa się za pośrednctwem strony internetowej firmy, wizzair.com, jednej z dziesięciu najczęściej odwiedzanych witryn linii lotniczych. Wizz Air rozpoczyna kolejny etap cyfrowego rozwoju powołując nowego członka zarządu, dyrektor ds. cyfrowych. Maria wzbogaci zespół o wiedzę na temat kierunków rozwoju branży cyfrowej oraz zmieniających się oczekiwań klientów. Jednocześnie po ponad 6 latach pracy w Wizz Air odchodzi na emeryturę Thierry de Preux, niezwykle ceniony i kompetentny niezależny dyrektor niewykonawczy. Dziękujemy za jego wkład i zaangażowanie w pracę nie tylko na stanowisku członka zarządu, ale również jako w komisji ds. wynagrodzeń.”