Wizz Air lata z Katowic do Dubaju

archiwum Wizz Air

Linie lotnicze Wizz Air zainaugurowały połączenie Katowic z Dubajem. Samolot przewoźnika będzie latał na tej trasie trzy razy w tygodniu.

W terminalu lotniska 151 pasażerów udających się do Dubaju otrzymało drobne upominki, na chętnych czekał m.in. wielki tort, przystrojony m.in. motywami Dubaju oraz słodka repliką najbardziej charakterystycznej budowli tego emiratu – słynnym hotelem – żaglem Burj al Arab.
Wizz Air będzie latał do Dubaju we wtorki, czwartki i soboty. Lot na nowe dubajskie lotnisko Dubai World Central (DWC) zajmuje pięć i pół godziny. Przeloty będą realizowane Airbusami 320 i 321.

Issam Kazim, szef Dubai Tourism, powiedział: “Witamy z zadowoleniem otwarcie drugiego regularnego połączenia z Polski do Dubaju. Wizz Air będzie latał do stolicy emiratu z Katowic, które są stolicą regionu śląskiego, gdzie mieszka prawie 5 milionów Polaków. Nowe połączenie będzie miało silny wpływ na zainteresowanie Dubajem jako atrakcyjnym miejscem, które oferuje także niedrogie pobyty. Już dziś możemy zaprosić turystów z Polski, by poznali nasze nowe atrakcje, jak choćby otwierany na początku grudnia największy park tematyczny na świecie – Dubai Parks & Resorts.”

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air, dodał: “Z ogromną radością otwieramy kolejną atrakcyjną trasę z naszej wciąż rozwijającej się polskiej siatki połączeń. Od teraz WIZZ łączy Katowice z Dubajem. Jesteśmy przekonani, że nowa oferta spotka się z zainteresowaniem naszych pasażerów, którzy chętnie skorzystają z okazji niskokosztowej podróży do ciepłego przez cały rok Dubaju. Bilety na nasze nowe połączenie z Katowic do Dubaju dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ceny zaczynają się od 259 złotych.”