Wizz Air i organizacje non-profit przedłużają ofertę darmowych biletów dla ukraińskich uchodźców

fot. archiwum Wizz Air

Przewoźnik ogłosił, że we współpracy z organizacjami non-profit: Choose Love, Fundacją Shapiro, Fundacją Steve’a Morgana oraz USPUK, przedłuża dostęp do 4,5 tys. bezpłatnych biletów dla uchodźców z Ukrainy podróżujących do Wielkiej Brytanii.

Inauguracja programu odbyła się w maju 2022 z ofertą 10 tys. darmowych biletów na loty do 15 czerwca. Przedłużenie tej inicjatywy do końca czerwca pozwoli na podróż większej liczbie uchodźców ukraińskich lecących z Bułgarii, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji do Wielkiej Brytanii w ramach programu wizowego „Domy dla Ukrainy”. Od maja inicjatywa umożliwiła bezpłatne podróżowanie ponad 5 tys. uchodźców, umożliwiając im osiedlenie się w Wielkiej Brytanii.

Do 14 czerwca rząd Wielkiej Brytanii wydał 88 tys. wiz dla Ukraińców w ramach programu wizowego „Domy dla Ukrainy”. Do Wielkiej Brytanii przybyło już ponad 51 800 osób, a rozszerzenie tej inicjatywy pozwoli na przyjęcie w nadchodzących tygodniach jeszcze większej liczby ukraińskich rodzin.

Bezpłatne bilety Wizz Air są dostępne na łącznie 61 trasach, które linia lotnicza obsługuje z Bułgarii, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji do Wielkiej Brytanii i obejmują jedną sztukę bagażu podręcznego i jedną sztukę bagażu rejestrowanego (do 32 kg) na osobę.

„Cieszymy się, że Wizz Air może nadal wspierać ukraińskich uchodźców w ramach programu „Domy dla Ukrainy” rządu Wielkiej Brytanii. Przedłużając naszą ofertę darmowych biletów do końca czerwca mamy nadzieję, że jeszcze więcej Ukraińców dotrze do Wielkiej Brytanii. Nasze serca są z narodem ukraińskim w czasie kryzysu i chcemy odegrać naszą rolę, zapewniając bezpłatną, bezpieczną i przyjazną podróż każdemu, kto jej potrzebuje” – powiedział József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

„Cieszymy się, że w ciągu ostatniego miesiąca wsparliśmy loty dla ponad 5000 Ukraińców. Ponieważ przerażająca sytuacja na Ukrainie trwa, doceniamy ciągłe zaangażowanie Wizz Air i naszych filantropijnych partnerów w rozszerzenie oferty bezpłatnych lotów dla programu Domy dla Ukrainy w Wielkiej Brytanii” – dodał Edward Shapiro, powiernik zarządzający Fundacji Shapiro.

Wizz Air: więcej bezpłatnych biletów do Wielkiej Brytanii dla uchodźców z Ukrainy