Wizz Air – 20 mln pasażerów w 15 lat w Polsce

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air świętuje dzisiaj wyjątkowe wydarzenie: przewiezienie 20 milionów pasażerów na trasach w warszawskiej siatce połączeń przez 15 lat.

Szczęśliwy 20.milionowy pasażer, pani Marta, która podróżowała wraz z córkami z Lotniska Chopina w Warszawie do Bukaresztu, otrzymała voucher o wartości 200 euro na loty Wizz Air. Ponadto WIZZ obchodzi również 15. urodziny działalności na Lotnisku Chopina. Z tej okazji pasażerowie na lotnisku w Warszawie zostali przywitani słodkościami.

Każdy może wziąć udział w konkursie na profilu Wizz Air i wygrać voucher o wartości 50 euro na loty Wizz Air http://bit.ly/WIZZcontestWAW

Warszawskie lotnisko było jednym z pierwszych w siatce WIZZ. Od pierwszego lotu przewoźnika w 2004 roku, WIZZ stale rozwija swoją działalność zapewniając przystępność podróży coraz większej liczbie pasażerów w Polsce.

W czasie pierwszych 6 miesięcy 2019 roku, Wizz Air przewiózł ponad 4,5 mln osób na trasach w warszawskiej siatce połączeń.

Załoga Wizz Air to obecnie ponad 300 osób. Flota linii w Warszawie składa się z 8 samolotów, w tym 1 Airbus A320 i 7 samolotów typu Airbus A321ceo. Z 230 miejscami na pokładzie, Airbus A321ceo jest najbardziej wydajnym pasażerskim samolotem wąskokadłubowym. Dzięki temu WIZZ oferuje więcej miejsc na pokładzie i powiększa liczbę destynacji w swojej siatce niskokosztowych połączeń, jednocześnie utrzymując najniższy poziom emisji CO2 i hałasu w swojej klasie.

Wizz Air stale rozwija siatkę połączeń. Najnowsze połączenie z Warszawy do Edynburga, a także Wiedeń, Bordeaux, Ejlat, Marrakesz, Bukareszt i Rejkjawik tworzą bogatą i zróżnicowaną ofertę 46 tras do 25 krajów z Warszawy. W sumie, Wizz Air oferuje obecnie 178 tras do 28 krajów z 8 lotnisk w Polsce.

Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedziała: „Z ogromną radością świętujemy to wyjątkowe osiągnięcie na lotnisku Chopina. Warszawa jest jednym z pierwszych miast, w których rozpoczęliśmy naszą działalność. Podczas tych owocnych 15 lat ponad 20 milionów pasażerów skorzystało z oferty WIZZ na trasach w warszawskiej siatce połączeń. Stolica Polski jest jednym z najszybciej rozwijających się miast Europy. W tym roku uruchomiliśmy już wiele nowych tras zapewniając kolejne możliwości podróży lotniczych dla Polski. Z niesłabnącym zaangażowaniem działamy na rzecz naszych polskich klientów zapewniając doskonałe połączenie podróżowania w przystępnych cenach i świetnej jakości obsługi. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład samolotów z naszej młodej i nowoczesnej floty.”