Wizz Air – 14 mln pasażerów na lotnisku w Gdańsku

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air świętuje dzisiaj przewiezienie 14 milionów pasażerów na swoich niskokosztowych trasach w gdańskiej siatce połączeń przez ostatnie 13 lat.

Od pierwszego lotu w 2004 roku, Wizz Air stale rozwija gdańską siatkę połączeń, która obecnie składa się z 30 niskokosztowych tras do 13 krajów. WIZZ ma 5 samolotów, w tym Airbusa A321 i zatrudnia ponad 200-osobową załogę w stolicy województwa pomorskiego. WIZZ oferuje z Gdańska atrakcyjne destynacje takie jak Rejkiawik w Islandii, Billund w Danii, Barcelona w Hiszpanii i Kijów na Ukrainie.  

W pierwszych siedmiu miesiącach 2017 roku, linia Wizz Air przewiozła ponad 1,2 mln pasażerów w Gdańsku, co stanowi wzrost niemal o 10 proc.w porównaniu do tego samego okresu w 2016 roku. Tym samym linia wsparła 900 lokalnych miejsc pracy w branżach pośrednio związanych ze swoją działalnością.

W 2017 roku, w ofercie Wizz Air jest ponad 2,4 mln miejsc w sprzedaży na loty w gdańskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 10 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Obecnie Wizz Air w Polsce dysponuje 22 samolotami zatrudniając ponad 800-osobową załogę, linia oferuje 151 tras do 28 krajów z ośmiu polskich lotnisk.  

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air, powiedział: “Z ogromną radością świętujemy dzisiaj osiągnięcie tak znakomitego wyniku. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest dla nas niezwykle ważnym lotniskiem w Polsce. W tutejszej bazie mamy obecnie 5 samolotów (w tym jeden Airbus A321ceo z 230 miejscami) i zatrudniamy ponad 200-osobową załogę, a w naszej ofercie jest 30 tras do 13 krajów. Przewiezienie 14 milionów pasażerów ze stolicy Pomorza świadczy o wielkim zaangażowaniu WIZZ w rozwój ruchu pasażerskiego w Gdańsku i pozostałych regionach Polski, gdzie latamy. Stale poszerzamy naszą ofertę niskokosztowych podróży lotniczych i będziemy utrzymywać niskie ceny naszych usług. Z myśląo naszych pasażerach wprowadzamy nowe trasy, nowe loty i usługi. Dziękujemy, że wybieracie podróże z WIZZ”.