Wielkie postaci historyczne a produkt turystyczny. Debata na XII Forum Promocji Turystycznej

Jak wykorzystać związek miejsc turystycznych ze sławną postacią historyczną? Tworzenie szlaków turystycznych, atrakcji i narracji marketingowej opartej o historie związane ze znanymi nazwiskami to nie lada wyzwanie. O tym, jak robić to skutecznie porozmawiamy na XII Forum Promocji Turystycznej.

W trakcie debaty porozmawiamy o interpretacji kultury. Każdy z ekspertów podzieli doświadczeniami związanymi z promocją swojego regionu czy miasta z wykorzystaniem bliskiej mu wielkiej postaci historycznej, a także z wpływem tych postaci na promocję turystyczną. Będzie zatem o Janosiku i Mikołaju Koperniku, George Sand i Beatlesach, a także o gen. Maczku.

Izabela Stelmańska, Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Krzysztof Otoliński, Biuro Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna, Sergiusz Pinkwart, dziennikarz, podróżnik, Bożena Rjinbout, prezeska Fundacji Serce Polski, związana z Muzeum gen. Maczka oraz Jozef Mičo ze Słowacji spotkają się na scenie podczas debaty na XII Forum Promocji Turystycznej organizowanym przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl w Hydropolis, 19 kwietnia 2023.

Czy do przyciągnięcia turystów wystarczy tylko wybitne nazwisko i przewodnik ubrany w strój z epoki? Czy łatwo wcielać się w wybitną postać? I jak budować produkt turystyczny oparty na wielkich historiach? Czy opowiadając o historii, pomagamy lepiej ją zrozumieć młodemu pokoleniu?

O tym między innymi porozmawiają zaproszeni przez nas Eksperci do debaty: Śladami wielkich postaci historycznych.

Debata będzie punktem programu XII Forum Promocji Turystycznej. Już za 50 dni spotkamy się we Wrocławiu w Hydropolis. Dyskusji merytorycznej jak zwykle nie zabraknie, w tym roku głównymi tematami będą: 

  • Zrównoważona turystyka, jako konieczność
  • Produkt turystyczny 
  • Przyszłość biur podróży

Moderatorkami forum będą Marzena Markowska i Agnieszka Puszczewicz.

Rejestracja i bilety: tutaj.

Do 15 marca koszt biletu to 100 zł netto + 23 proc. VAT.
Od 16 marca do 17 kwietnia koszt biletu to 150 zł netto + 23 proc. VAT.

Za 12 tygodni 12. edycja Forum Promocji Turystycznej w Hydropolis