Wiedeńska letnia noc z Filharmonikami Wiedeńskimi

archiwum Arve Dinda

31 maja park przed pałacem Schönbrunn, jak co roku stanie się sceną i widownią dla tysięcy spragnionych muzycznych wrażeń na najwyższym poziomie – tradycyjnie koncert open-air zagrają Filharmonicy.

Najznakomitsza wiedeńska orkiestra już od 2004 r. występuje pod gołym niebem w scenerii pałacu i parku Schönbrunn. Koncert kierowany jest do szerokiej publiczności, szacowanej rokrocznie na około 100 000 osób. Wstęp jest nieodpłatny, trzeba tylko odpowiednio wcześniej dojechać do Schönbrunn i zająć sobie miejsce, ponieważ nie prowadzona jest wcześniejsza rezerwacja.

Wydarzenie zaplanowano na 31 maja, na godzinę 20.30. W razie złych warunków atmosferycznych koncert odbędzie się 1 czerwca.

Na scenie oprócz znanej na całym świecie austriackiej orkiestry wystąpi rosyjski dyrygent Valery Gergiev oraz Anna Netrobko jako solistka. Tegorocznym tematem przewodnim wydarzenia jest “Włoska noc”, a program obejmuje wybrane utwory z repertuaru operowego i baletowego kompozytorów włoskich i rosyjskich. Gwiazda operowa Anna Netrebko zaśpiewa m.in. arie Giacomo Pucciniego, Francesco Cilea i Ruggero Leoncavallo. W programie również uwertura do opery La forza del destino, marsz triumfalny oraz muzyka baletowa z opery Aida Giuseppe Verdiego, Montecchi i Capuletti z baletu Romeo i Julia Sergeia Prokofiewa.

 Koncert Nocy Letniej

Filharmoników Wiedeńskich
31.05. 2018, godz. 20.30
Pałac i park Schönbrunn
1130 Wiedeń