Wejściówki na Expo w gratisie do biletów Emirates i Fly Dubai – kolejny argument w walce o Dubaj

Kolejny plusik dla wybierających zatokowych przewoźników. Wraz z super ceną na loty do Dubaju daje istotną przewagę.

Rywalizacja na kierunku Dubaj zdecydowanie nabiera rumieńców, pisaliśmy o ostatnich zmianach rozkładowych LOT i aktywności Fly Dubai na rynku grupowym. Każdy tydzień przynosi kolejne ciekawe wiadomości dla tej kluczowej destynacji.

Expo Dubaj start o krok – LOT zmienia rozkład, a Fly Dubai łapie grupy – ceny w dół

Bilet 1-dniowy na Expo dla każdego, kto poleci do Dubaju (i dalej) Emirates

Emirates jako pierwsza linia ogłosiła tą arcyciekawą promocję. Do każdego biletu Emirates do Dubaju kupionego na podróże między 1 października a 31 marca możemy uzyskać darmową 1-dniową wejściówkę na Expo. Co ciekawe, potentat z zatoki daje ten benefit także pasażerom tranzytowym, warunkiem jest przerwa w podróży w Dubaju większa, niż 6 godzin.

Można więc zaplanować ciekawy stop-over w Dubaju przy okazji, organizując sobie szybki wypad na Expo. Z tej opcji mogą ucieszyć się agenci sprzedający tzw. duety, czyli kombinacje dwóch kierunków. Taką propozycje dla klientów ma m.in. lider dubajskiego rynku Best Reisen. Forma wystąpienia o dodatkowy benefit jest bardzo prosta wystarczy wysłać do linii e-mail i kod rezerwacji lotniczej, link do formularza znajdziemy tutaj.

Fly Dubai – też darmowa wejściówka

Latający do Dubaju z Krakowa i Warszawy Fly Dubai to przewoźnik z innego, niż Emirates segmentu. Jednak on także zaoferuje nam podobny benefit. Implementacja rozwiązania zajęła wprawdzie trochę więcej czasu, ale jest ono już w pełni działające. Przedstawiciel przewoźnika w Polsce także w tym przypadku potwierdza, że wszystkie bilety Fly Dubai do Dubaju dają prawo do darmowej wejściówki. Włączając w to podróże grupowe, na których w ostatnich tygodniach koncentrowali się pracownicy reprezentujący przewoźnika w Polsce.

Warto zaznaczyć, że wartość benefitu jako procent do wydanych na bilet środków jest w przypadku Fly Dubai znacznie większa, niż ma to miejsce w przypadku Emirates. Bilety do Dubaju na tego przewoźnika często kosztują bowiem nawet mniej, niż 1500 zł. W przypadku Emirates w obecnej trwającej (do końca września) promocji można upolować bilet za nieco mniej, niż 2000 zł.

Ile wart jest taki benefit? Czy 100 zł może być ważnym argumentem sprzedażowym

Jednodniowa wejściówka na Expo ma wartość 26 dolarów, czyli w prezencie od linii dostajemy około 100 złotych. Czy jest to ważny element pro sprzedażowy. Szczególnie w przypadek Fly Dubai może nie być bez znaczenia, wspomniana wyżej waga benefitu do kosztu biletu jest interesująca. Na pewno będą cieszyć się agenci, dostają bowiem do ręki dodatkową zachętę, by promować linie z Emiratów.

Obok doskonałej ceny przelotów dochodzi jeszcze jeden dodatkowy wabik extra.

Turystyczny boom na Dubaj będzie trwał. LOT pod dalszą presją

Większa atrakcyjność oferty przewoźników zatokowych oznacza większą presję na LOT. Konieczność obniżenia cen zdaje się być faktem. Widzimy już zresztą ten trend, w  przedostatniej szalonej środzie LOT oferował Dubaj za 1599 zł. Dziś było to już 1409zł.  Rosnąca atrakcyjność oferty zatokowych przewoźników daje też kolejne karty do ręki dużym touroperatorom przede wszystkim, Rainbow, którzy mogą mocniej przycisnąć narodowego przewoźnika.

Szkoda, że może to jednak w konsekwencji oznaczać brak operacji LOT-u do Dubaju po zakończeniu Expo. Miejmy jednak nadzieje, że LOT poszuka kreatywnego rozwiązania, uruchamiając plażowy kierunek w Emiratach. Ras Al Khaimah (z Itaką) czy Fujairach (z Rainbow) powinny być dwoma poważnymi scenariuszami na lato/zimę 2022.