Expo Dubaj start o krok – LOT zmienia rozkład, a Fly Dubai łapie grupy – ceny w dół

LOT zmienia rozkład, Fly Dubai zabiera łańcuchy grup. Emirates obniża ceny, na kierunku Dubaj zaczynamy walkę o każdego klienta. Zyska turystyka.

Jesteśmy już na ostatniej prostej do otwarcia Expo w Dubaju. Towarzyszące mu wydarzenia z pewnością przyczynią się dalszego wzrostu turystycznej popularności Emiratów. Pomogą też doskonałe ceny na loty z Polski, konkurencja znacznie się zaostrza. Na dubajskim rynku lotniczym mamy sporo ciekawych wydarzeń, poniżej kilka z nich.

LOT zmienia rozkład połączeń do Dubaju

LOT jest już na ostatniej prostej do uruchomienia nowego połączenia do Dubaju. Właśnie na samym finiszu zdecydował się na zmianę dni operacji. Pierwotnie planowane loty we wtorek, czwartek i sobotę zastąpiono innym układem. Obecnie w systemach mamy bowiem operacje w czwartek, niedzielę i poniedziałek.

Trudno powiedzieć, jaki cel przyświecał tym zmianom. Być może kierowano się chęcią poprawy oferty wyjazdów na krótkie city breaki. Rezygnacja z sobót to jednak ryzyko utraty ruchu touroperatorskiego i zarazem brak możliwości przylotu służbowego na pierwszy dzień nowego tygodnia pracy (w Dubaju jest to niedziela).

Wciąż brak jest też po stronie LOT-u agresywnej promocji połączenia, ceny w okolicach 1900 zł są na poziomie tych oferowanych przez Emirates. LOT nie decyduje się też na załadowanie do systemów lata 2022, na tym wyraźnie zyskuje już jego bezpośredni wąskokadłubowy konkurent.

Fly Dubai łapie łańcuchy grup w pakiecie zima + lato

Na pewnej opieszałości LOT-u korzysta jego nowy konkurent Fly Dubai. Intensywne negocjacje z wyspecjalizowanymi w kierunku Dubaj tour operatorami dobiegły właściwie końca. Zarezerwowali oni pokaźną ilość  miejsc na rejsach przewoźnika. Dodatkowo, kupując w pakiecie zimę 21/2 i lato 2022 mogli liczyć na naprawdę dobre ceny.

Na rynku mówi się o poziomach brutto nawet w okolicach/poniżej 1500 zł. Jest to realny poziom przy gotowości do kupna kilkuset może nawet ponad 1000 miejsc przez jednego kontrahenta. Wygląda na to, że Fly Dubai jest na dziś królem polowania.

Emirates też reaguje ceny poniżej 2000 zł

Na sytuacje na rynku reaguje też flagowy przewoźnik z Dubaju Emirates. Właśnie ogłoszono trwającą do 30 września promocję, czyli do 20 proc. upustu. Rezultat jest taki, iż mamy dostępne w klasie ekonomicznej ceny poniżej 2000 zł. Co jeszcze ciekawsze takie ceny są dostępne w zasadzie na kilka dni przed odlotem.

Sytuacja taka dawno nie miała miejsca. Konkurencja zrobiła więc swoje, istotnie obniżając ceny. Będzie to niewątpliwie sprzyjało bardzo atrakcyjnej ofercie turystycznej na kierunku Dubaj. Dobre ceny pakietów turystycznych zachęca większą liczbę osób do odwiedzenia Dubaju w czasie Expo.

Wchodzimy właśnie w okres wzmożonych rezerwacji biletów na trasie do Dubaju. Obecna rywalizacja na kierunku Dubaj nie jest przypadkowa, właśnie ruszają rezerwacje firm, które otrzymały dofinansowanie z projektu Go to Brand.

Eksplozje rezerwacji widać już w wynikach sprzedaży biletów lotniczych w pierwszym tygodniu września. Dubaj znów jest niekwestionowanym liderem. Notując sprzedaż dwa razy większą, niż drugie w zestawieniu Seszele. Taki stan rzeczy będzie się utrzymywał zapewne aż do końca światowej wystawy Expo, trudno się dziwić, że do walki o ten tort stają nie tylko przewoźnicy latający bezpośrednio.

Swoje trzy grosze dołożą też Qatar Airways, Lufthansa, Turkish i AF/KL. Ta ostatnia grupa lotnicza potrafiła oferować Dubaj w cenie poniżej 1400 złotych. Będziemy dalej z uwagą obserwować tą arcyciekawą lotniczą rywalizacje, i to, co z niej wyniknie. Czy LOT załaduje dubajski rozkład na lato? Co może oznaczać latanie przez Emirates i Fly Dubai w okresie listopad-marzec o de facto tych samych godzinach? Więcej o rywalizacji na kierunku Dubaj już wkrótce.