Weekend za pół ceny – prawie 400 zgłoszeń z całej Polski

Zakończyła się rekrutacja do akcji MSiT „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”. Zgłosiło sie kilkuset chętnych. Pilotażowa akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” odbędzie się w dniach 23 -25 września. Wśród podmiotów, które odpowiedziały na apel MSiT znalazły się kopalnie, muzea, parki, ogrody zoologiczne, zamki, pałace, teatry, hotele, schroniska a nawet ośrodki SPA.

Dawid Lasek, wiceminister sportu i turystyki, powiedział: “Tej jesieni zrealizujemy pilotażowy projekt. Na tę chwilę mamy blisko 400 ofert. To zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Na prośbę branży przedłużyliśmy nawet termin zgłoszeń o 5 dni.”

Założeniem akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w dniach 23-25 września 2016 r. na terenie całego kraju.

Wiceminister Lasek dodal: “Mamy partnerów ze wszystkich województw, rozłożenie jest dość równomierne, w każdym województwie jest coś ciekawego.”

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy. Pierwszą inicjatywą wykorzystującą pomysł weekendowych obniżek do promocji turystycznej była akcja „Poznań za pół ceny”, która jest organizowana corocznie od 2008 roku przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.
Akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenia rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym. Baza wszystkich partnerów będzie dostępna na specjalnie stronie internetowej. Jej uruchomienie nastąpi po weryfikacji wszystkich ofert.