Weekend małego maszynisty w Wolsztynie

archiwum PKP Cargo

W najbliższą sobotę, 25 lipca w Parowozowni w Wolsztynie odbędzie się kolejny weekend tematyczny w ramach cyklu „Lato z parowozami” – Weekend małego maszynisty. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla małych, jak i nieco większych miłośników kolei. Tymczasem w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce będzie można jak co tydzień w trakcie „Lata z parowozami” przejechać się zabytkowymi pociągami.
W najbliższy weekend zarówno na terenie Parowozowni przy ul. Fabrycznej 1, jak i na pokładzie zabytkowych maszyn, zorganizowane zostaną liczne atrakcje. O godzinie 11.00 rozpocznie się pokaz obrządzania parowozu, a między 12.00 a 14.00 będzie można przejechać się ręczną drezyną. Na dzieci, które odwiedzą w tym czasie Parowozownię Wolsztyn czekają też atrakcje w postaci konkursów, zabaw i innych animacji. Dla najbardziej zaangażowanych małych miłośników kolei przewidziano nagrody niespodzianki.

Retro przygoda
Z kolei w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce w dniach 25-26 lipca będzie możliwość przejażdżki zabytkowymi pociągami na trasie Chabówka – Kasina Wielka – Chabówka. Kasina Wielka to najwyżej położona stacja pomiędzy Chabówką i Nowym Sączem (570 m). Malowniczy budynek stacyjny w Kasinie wielokrotnie występował w roli scenografii do filmów kinowych, takich jak: Karol, człowiek, który został papieżem, Lista Schindlera czy Katyń. W sobotę i niedzielę pociągi wyruszą z Chabówki dwa razy dziennie – o godz. 9.10 i 14.00.

www.latozparowozami.pl.