WaszaTurystyka.pl ma 7 lat

7 wspaniałych – klasyka/materiały prasowe

Siedem lat temu ukazał się pierwszy wpis na nowym wtedy portalu dla branży turystycznej. Traktował o klauzulach niedozwolonych. Dzisiejszy wpis jubileuszowy nosi numer 10 826. Czytelnicy, Przyjaciele, Znajomi, Autorzy, Informatorzy – dziękujemy Wam za to, że już siedem lat jesteście z nami. Dziękujemy za to, ze nas czytacie, chwalicie, ganicie, komentujecie, lajkujecie, pomagacie. Bez Was nie byłoby nas.

Od 27 października 2013 roku na portalu WaszaTurystyka.pl ukazało się ponad 10 820 tekstów, wywiadów, felietonów. Wysłaliśmy do odbiorców 1 613 newslettery. Zorganizowaliśmy siedem edycji Forum Promocji Turystycznej oraz cztery edycje konkursu na film promocyjny “Kadry z Polski… i nie tylko”.

To, że naszych Czytelników jest coraz więcej, to znak, że nasza codzienna praca daje znakomite efekty. Kolejnym znakiem są liczne komentarze i jeszcze liczniejsze “lajki”, retwitty na naszych profilach w mediach społecznościowych.
To dzięki Wam – naszym Czytelnikom – coraz więcej się nam udaje a nasza pozycja na rynku mediów branżowych jest coraz silniejsza.

Naszym podstawowym zadaniem jest przekazywanie codziennie porcji najświeższych i przydatnych informacji o świecie biznesu turystycznego. Ale zabieramy też głos w ważnych dla branży sprawach, publikujemy opinie, porady prawne, felietony. Coraz więcej z Was przyznaje się, że wspomniany nasz codzienny newsletter to dla nich pierwsza lektura przy porannej kawie – za co dziękujemy!

Udało nam się w tym roku wypracować nową własną filozofię redakcyjną. Jak bardzo się ona sprawdziła mogliśmy się przekonać w ostatnich siedmiu miesiącach. Kiedy rozszalał się koronawirus a cała branża turystyczna znalazła się dramatycznej sytuacji, waga informacji stała się jeszcze bardziej istotna. Chaos informacyjny w mediach masowych i niektórych mediach branżowych, potęgowany zalewem niespójnych informacji ze strony rządowej, sprawił, że jeszcze bardziej niż w “normalnych” latach sprawdzona informacja stała się towarem luksusowym. My ten towar dostarczamy.

Nie piszemy o kolejnych obiecankach, nie zapowiadamy rozporządzeń, które nie weszły w życie, nie bazujemy na newsach z zagranicy. Dla nas ważne są fakty. A wśród faktów – fakty dotyczące rodzimej, szeroko rozumianej branży turystycznej. Jesteśmy z Wami na dobre i na złe.

Tydzień temu mieliśmy zorganizować po raz ósmy Forum Promocji Turystycznej, z przyczyn wiadomych zmuszeni zostaliśmy je przenieść na listopad. Być może I tym razem będziemy musieli zaplanować kolejny termin. Ale nie chcemy organizować tej imprezy w formie online. Ostatnia edycja Forum, która odbyła się we wrocławskim Hydropolis pokazała siłę spotkań twarzą w twarz. Po spotkaniu tym, które odbyło się w czerwcu, tuż po opadnięciu pierwszej fali koronawirusa, usłyszeliśmy mnóstwo ciepłych słów. I podziękowań – za to, że dzięki Forum mogliśmy się spotkać.

Dziękujemy też za wszystkie uwagi, które na pewno pomogą nam doskonalić to wydarzenie. Wydarzenie, które dla bardzo wielu osób z branży jest już obowiązkowym punktem w kalendarzu. Mamy głęboką nadzieję, że tak pozostanie.

Już za dwa miesiące dużej części z Was udzielą się emocje raz związane z publikacją „100 najbardziej wpływowych osób polskiej turystyki”. Mimo zwariowanego kompletnie roku, postanowiliśmy ten plebiscyt kontynuować. Lista 100 prawdopodobnie ulegnie, w porównaniu do ubiegłorocznej, dużym przetasowaniom, ale jak co roku odzwierciedlać będzie sytuację naszej branży w Polsce.
Mamy nadzieję, że i w tym roku będzie to jeden z najbardziej poczytnych materiałów Waszej Turystyki.

Dziękujemy Wam za stałe wsparcie w postaci kliknięć, komentarzy, polubień, udostępnień. Mamy nadzieję, że będzie ich przybywało i że będziecie nadal zadowoleni z naszej pracy dla Was.

Z pozdrowieniami dla każdego Czytelnika – redakcja portalu WaszaTurystyka.pl